Az Opus Global 7 milliárd forint fölötti EBITDA-t ért el

Az Opus Global Nyrt. 7,08 milliárd forint kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el az idei első félévben, a tavalyi első hathavi 1,7 milliárd forint után – közölte az Opus az MTI-vel hétfőn.

2019. 09. 30. 20:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tájékoztatás szerint az Opus Global Nyrt. közzétette működésének első félévi eredményeit a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

A Konzum Nyrt. beolvadását megelőző időszakban a nagyvállalat konszolidált, a nemzetközi pénzügyi szabványok (IFRS) szerinti mérlegfőösszege 560,9 milliárd, saját tőkéje 260 milliárd, működési bevétele csaknem 113,8 milliárd forint volt.

A Konzum Befektetési Vagyonkezelő Nyrt. beolvadása miatt a társaság történetének utolsó féléves beszámolóját is az Opus publikálta. A Konzum IFRS szerinti konszolidált mérlegfőösszege 153 milliárd forint volt, a társaság saját tőkéje meghaladta a 77,6 milliárd forintot, míg EBITDA-ja 2,26 milliárd, adózott eredménye pedig 2,9 milliárd forint volt 2019 első félévében.

A közlemény szerint a befektetési holding bevételei annak ellenére nőttek az első hat hónapban, hogy az Opus Global stratégiai divízióiban az év második felében lényegesen erősebb az eredménytermelő képesség, mert jellemzően a második félévben realizálódik az árbevétel meghatározó része.

A működési bevétel 48 százaléka származott az ipari divíziótól, elsősorban az építőipari vállalatoktól, az energetikai terület 36 százalékban, a mezőgazdasági és élelmiszeripari befektetések 15 százalékban járultak hozzá a működési bevételekhez.

A társaság értékét mutató konszolidált saját tőke 260 milliárd forintos értéke a lezárt akvizíciók eredményeként növekedett 16-szorosára. Ez az érték már tartalmazza a tavaly apportált építőipari társaságok (Mészáros és Mészáros Kft., R-Kord Kft.) akkori szerződésállományából származó, az Opus saját tőkéjében kimutatott jövőbeli eredményt is.

Közleményében az Opus hangsúlyozta: az IFRS standardok szerint ebből a szerződésállományából származó időarányos eredményhatást a cégek félévi teljesítménye alapján 8,68 milliárdos értékcsökkenéssel szemben kellett elszámolni. Ezt részben ugyan kompenzálta a pénzügyi műveletek 5,2 milliárd forintos értéke, ezzel együtt az első félévet 4,25 milliárd forint veszteséggel zárták, ami a fentieknek megfelelően technikai és nem valós veszteséget jelent – jelezte a vállalat.

A holdingba tartozó építőipari társaságoknak már az akvizíciót követően kötött új szerződéseiből származó eredményeit nem terheli ez az értékcsökkenési leírás, tehát ebből várhatóan mintegy 70 milliárd forint árbevételt realizálhat a jövőben az Opus Global – írják a közleményben.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.