Húsgalambok beszerzésére nyújt forrást az agrártárca

Magyar Nemzet
2019. 09. 01. 9:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Induló támogatással ösztönözné a húsgalambtenyésztés újbóli felfuttatását az Agrárminisztérium. Az állattartók minden beszerzett galamb után hozzájárulást kapnak a tárcától, az úgynevezett csekély összegű támogatás a vételár 75 százaléka lehet. Egy galamb után legfeljebb hatezer forintot kaphatnak a gazdák.

Bár a mai fogyasztó gyakorlatilag nem ismeri a galambhúst, a rendszerváltást megelőző évtizedekben hazánk vágógalamb-előállításban világviszonylatban a piacvezetők között szerepelt. Az egykor közkedvelt galambhús ma ritkán szerepel a magyar családok étrendjében, a szárnyast legtöbben nem szeretnék a tányérjukon viszontlátni.

A galambhús fogyasztói megítélése azonban változhat, főleg annak tükrében, hogy a nyúlhoz hasonlóan alacsony a zsírtartalma, koleszterinszegény, könnyen emészthető étel készíthető belőle. Magas vastartalmával hozzájárulhat az egészség megőrzéséhez. A galambhús az exportpiacokon is keresett árucikk, számos országban fontos része az étrendnek. A termelés újbóli beindítása a hátrányos helyzetű kistérségek népességmegtartó képességének javításához is hozzájárulhat.

A támogatásról szóló miniszteri rendelet alapján a tenyésztők az augusz­tus elseje és október 15-e között megvásárolt egyedek után kérhetik a hozzájárulást. A kérelmeket október 15-től postai úton juttathatják el az érintettek a Magyar Államkincstárhoz.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.