200 egyetemista 800 fiatalt mentorál a Tanítsunk Magyarországért programban

Négy egyetem – Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza, Pécs – kétszáz hallgatója nyolcszáz 7. osztályos általános iskolást mentorál a Tanítsunk Magyarországért program keretében – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön Debrecenben.

Forrás: MTI2019. 12. 12. 18:00
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

György László, miközben vámospércsi hetedikeseknek bemutatta a Schaeffler Magyarország – FAG korszerű csapágygyárát, emlékeztetett rá: a Tanítsunk Magyarországért programot azért kezdeményezték, hogy a munkahelyektől és továbbtanulási lehetőségektől távol lévő településeken élő fiataloknak 14 éves korukban ne jelentsen traumát a továbbtanulás és az utazás, amely a tapasztalatok szerint eddig a legtöbb lemorzsolódást okozta a középiskolákban.

Az egyetemi mentorprogram keretében egyetemisták veszik szárnyaik alá az általános iskolásokat. A csapágygyárba ellátogató vámospércsi diákokat például elvitték a nyíregyházi állatkertbe, megmutatták nekik a Debreceni Egyetem kollégiumát, konditeremben voltak, majd pizzát ettek, és a nap élményeit „egy tízes skálán 100-ra értékelték” a résztvevők – mondta az államtitkár.

György László jelezte, az egyetemi mentorprogramba az egri egyetem és az ELTE is bekapcsolódik, a vállalati mentorprogramban pedig a Modern gyárak éjszakájához csatlakozott 72 vállalkozás is részt vesz.

Az ITM államtitkára a gyárlátogatáson felhívta a figyelmet a Schaeffler csapágygyár duális képzésére, kifejtve, hogy aki bekerül egy szakközépiskolába, jól tanul, fegyelmezetten jár iskolába, és részt vesz a duális oktatásban, akár 100 ezer forint jövedelemhez juthat havonta diákként.

György László azt mondta a hetedikeseknek: itt nagy álmok válhatnak valóra, de minden nagy álom kis részekből áll össze. A gyárban készülő csapágyak BMW-kbe és az összes olyan autóba kerülnek, amelyek igazán nagy álmot jelentenek.

„Az pedig, hogy a gyerekek az álmok révén fejlesztőmérnökök lesznek-e, vagy egy korszerű gyárban helyezkednek el, ahhoz ilyen élmények kellenek, amelyek motiválnak a továbbtanulásra” – hangoztatta az ITM államtitkára a debreceni Schaeffler csapágygyárban.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.