A hazai mobilforgalom visszaesett a járvány előtti szintre

A távközlési cégek szerint mára nagyjából visszarendeződött az adatforgalom a koronavírus-járvány előtti szintre – írta szerdai számában a Világgazdaság, amely több nagy mobilszolgáltatót megkérdezett a témáról.

Forrás: MTI2020. 07. 01. 8:12
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A járvány miatt tavasszal tapasztalt, megnövekedett hálózati forgalomhoz képest mára a hanghívások és az adatforgalom terén egyaránt visszaesés látható, de most is megfigyelhető az a tendencia, hogy a felhasználók évről évre több adatot használnak – írta a lap.

„A tavalyi év azonos időszakához képest harminc százalékot nőtt a forgalom, ez a bővülés megfelel a korábbi évek trendjének” – közölte a Telenor Magyarország.

A Vodafone sajtóosztálya arról tájékoztatta a lapot, hogy a vírus megjelenésekor hirtelen és erőteljesen megnövekedett forgalomhoz képest nagymértékű, harmincszázalékos a csökkenés, vagyis alapvetően a hívás- és az adatforgalom is visszaállt a szokásos éves növekedési szintjére. Az előző év azonos időszakához képest a beszédforgalom öt, az adatforgalom csaknem negyven százalékkal nőtt.

A Magyar Telekom azt közölte adatairól: „Azt látjuk, hogy mostanra a mobil- és a vezetékes hangforgalom nagyjából visszaállt a járvány kitörése előtti szintre. A mobil-adatforgalom tekintetében a február végi referenciaponthoz képest 13-15 százalékos növekedés látható, ehhez hozzájárul az adathasználat szokásos éves növekedési tendenciája, várakozásaink szerint ez az érték az elkövetkező időszakban növekedni fog.”

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.