Tovább nőtt a kínai ipari vállalatok nyeresége júliusban

Harmadik egymást követő hónapja folyik a helyreállás a koronavírus-járvány okozta visszaesésből.

2020. 08. 27. 9:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kínai statisztikai hivatal csütörtökön közzétett adatai szerint az ipari vállalatok nyeresége éves bázison 19,6 százalékkal bővült a múlt hónapban. A növekedés üteme ezzel tovább gyorsult a júniusi 11,5 százalékról. Az év első hét hónapját tekintve azonban az ipari vállalatok profitja még az elmúlt három hónap javulását követően is 8,1 százalékkal elmaradt a tavalyi év azonos időszakitól. A visszaesés mindazonáltal lassult az év első felében mért 12,8 százalékos csökkenést követően.

A kínai ipari vállalatok a január–júliusi időszakban 3102 milliárd jüant (450 milliárd dollár) meghaladó nyereségre tettek szert. Ebből 589,51 milliárd jüan profitot könyveltek el júliusban.

A tulajdonosi összetételt tekintve a legnagyobb mértékben, 23,5 százalékkal az állami kézben lévő cégek nyeresége esett vissza az év első hét hónapjában éves összevetésben, míg a legkisebb mértékű, 3,4 százalékos visszaesést a külföldi tulajdonban lévő vállalatok szenvedték el. A feldolgozóipari vállalatok profitja 4,5 százalékkal csökkent január–júliusban 2019 azonos időszakához képest, miközben a bányászattal foglalkozó cégek nyeresége 41,6 százalékkal zuhant.

Csu Hung, a statisztikai hivatal vezető szakértője az adatokkal együtt kiadott közleményben rámutatott: júliusban a 41 ipari szektor közül immár 32 nyeresége nőtt, ami kilenccel több júniushoz képest. A szakértő kiemelte: a feldolgozóipari vállalatok profitja lendületesebb ütemben emelkedett a múlt hónapban, ami különösen az autóipari és elektronikai cégek húzóerejének volt köszönhető. Csu a nyereség növekedésének kilátásairól szólva azonban különböző tényezőkből fakadó bizonytalanságra figyelmeztetett. A szakértő szerint a további helyreállás elősegítéséhez elsősorban a fogyasztás élénkítésére, a befektetések bővítésére, valamint a külkereskedelem stabilizálására van szükség.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.