Nő a magyar technológiaexport piaca

Jelentős az érdeklődés az uniós csatlakozásra váró nyugat-balkáni országok zöldgazdasági átállásának támogatására; most 1,3 milliárd forintot oszt szét az ITM.

Forrás: ITM2021. 08. 25. 12:02
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A keretösszeget többszörösen meghaladva, összesen 1,3 milliárd forint támogatási igénnyel érkeztek be projektjavaslatok a Nyugat-balkáni Zöld Központ klímavédelmi beruházások támogatására kiírt újabb felhívásra  – jelentette be Steiner Attila körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkár. 

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium nemzetközi klímafinanszírozási szerepvállalásában megvalósuló program harmadik, négyszázmillió forintos keretösszegű felhívásának célja 

az európai uniós csatlakozásra váró nyugat-balkáni országok zöldgazdasági átállásának támogatása, a hosszú távú szakmai együttműködés és a technológiaexport elősegítése.

Az államtitkár kiemelte, hogy a beérkezett kérelmek

  • az energia,
  • a vízipar,
  • a körforgásos gazdaság
  • és a városfejlesztés területén

egyaránt fogalmaznak meg a zöldátmenetet érdemben elősegítő célokat.

– A nyugat-balkáni régió jelentős kihívásokkal és ezzel járó fejlesztési igényekkel néz szembe a klímaváltozásból eredő folyamatok terén. A támogatási program ismertsége azonban már lehetővé teszi a beruházások közép- és hosszú távú tervezését a fogadó országokban és hazánkban egyaránt, segítséget nyújtva ezzel a kihívások megoldásához – tette hozzá Steiner Attila.

A program további tapasztalata, hogy a nyugat-balkáni térségben erősödik a klímavédelemhez köthető tudatosság, a régió országai egyre nagyobb figyelmet fordítanak a zöldgazdasági átállás ügyére.

A közeljövőben nemzetközi és helyi szinten is jelentős források nyílnak meg a finanszírozásra előkészített projektek végrehajtására, ezért is fontos, hogy Magyarország segíti a hazai cégeket a forrásokért folytatott nemzetközi versenyben. 

A célországok között továbbra is Szerbia a legnépszerűbb, de növekedett az érdeklődés a további relációk iránt is. A pályázók között nagy számban jelen vannak a kis- és középvállalkozások képviselői, és egyre aktívabban érdeklődnek a program iránt a felsőoktatási intézmények is.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.