Tájba simuló épületek, harmónia a természettel

Hazánk valamennyi nemzeti parkja arra törekszik, hogy egész évben programokat, látványosságokat nyújtson az érdeklődőknek. Nincs ez másként az Őrségi Nemzeti Parkban sem, ahol a nyári kirándulások után, szeptember közepén a tökfesztivál várja a látogatókat.

Magyar Nemzet
2021. 08. 21. 15:12
null
Fotó: Gallai Zsófia
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Színes programokon keresztül mutatja be az Őrség különleges természeti, kultúrtörténeti és néprajzi értékeit az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság egész évben. Hazánk legfiatalabb nemzeti parkját 2002-ben alapították, területe magába foglalja az Őrséget, a Vendvidéket, a Rába folyó szabályozatlan völgyét, a Belső-Őrséget és Szentgyörgyvölgy környékét.

Az Agrárminisztérium közlése szerint az igazgatóság létesítményeit évente átlagosan hetvenezer látogató keresi fel, az érdeklődők

két látogatóközpont, öt bemutatóhely, 21 tanösvény, egy arborétum és egy természetiskola

kínálatából választhatnak. Azoknak, akik a térségben több napot is szívesen eltöltenének, a Keserűszeri vendégházban és a Harmatfű Természetiskolában nyílik erre lehetőségük. A nemzeti parkba látogatva érdemes megfigyelni a terület gazdag lepkevilágát, bejárni a szőcei tőzegmohás láprét tanösvényét vagy Szalafőn bepillantani a bölények, vadlovak világába.

„Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság a többi nemzeti park igazgatósághoz hasonlóan arra törekszik, hogy minél komplexebb, négyévszakos programkínálattal várja vendégeit” – közölte az agrártárca.

A hely egyik legnépszerűbb rendezvénye az Őrségi Tökfesztivál, amelyet idén szeptember 10–12. között tartanak.

A rendezvény középpontjába ezúttal is a tök, az abból készült finomságok és a hozzá kapcsolódó szokások kerülnek. A programok hagyományosan négy településen zajlanak: Nagyrákos, Őriszentpéter, Szalafő és Magyarszombatfa is várja a vendégeket.

Fotó: AM

Az Őrség különlegessége, hogy az itt élő emberek évszázadok során alakították ki a táj arculatát apró parcellás gazdálkodásukkal, tájba simuló épületeikkel, mindezt harmóniában a természettel, megőrizve, fenntartva annak sokszínű változatosságát. A térség legnagyobb vízfolyása a Rába. A Sárvárig terjedő szakasza Magyarország egyik legtermészetesebb állapotban megmaradt folyóvize. Különleges értékeinek megőrzése érdekében 2006-ban felkerült a nemzetközi jelentőségű vizes élőhelyek védelmére alapított ramsari egyezmény listájára.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.