– A következetesen egymásra épített kormányzati lépéseknek köszönhetően megerősödött a bérből élők helyzete, miközben fordulat állt be a munkaerőpiacon: egymillióan többen dolgoznak, közel állunk a teljes foglalkoztatáshoz és több ágazatban már a munkaerőhiány a legfőbb probléma.
Míg 2010 előtt mindennapos panasz volt a szakszervezetnél, hogy az alkalmazottak arcába vágták: van helyettük száz másik sorban álló jelentkező, ma ők válogathatnak a megélhetési lehetőségek között
– mondta a Magyar Nemzetnek Bubenkó Csaba.
Az Egyenlő.hu érdekképviselet elnöke a legújabb foglalkoztatási adatok kapcsán megállapította, hogy eredményes volt a két évig húzódó járványhelyzet kezelése is, és bár voltak veszteségek,
továbbra is alapvető, hogy a cégek és a dolgozóik biztonságban érezhetik magukat hazánkban, nincsenek megélhetési gondok.
Ez különösen a szomszédban zajló háború és a nyomában járó gazdasági hatások tükrében jelentős tény, amelyek, mint mondta, stabil alapokra érkeztek.
– Az a kérdés, honnan lesz munkaerő és nem az, hogy miből fizetik a lakhatást, a rezsit, a mindennapokat a támogatásokkal, adókedvezményekkel évek alatt megerősített családok. Az emberek biztonságérzetének az az egyik legfontosabb pillére, hogy a kiszolgáltatottság helyett van hol dolgozni, a jövedelmükből pedig biztosíthatják a megélhetést. Ennél nincs fontosabb sem a vállalkozásoknak, sem pedig a kispénzű dolgozóknak – jegyezte meg a szakszervezeti vezető.
Hozzátette, a foglalkoztatottság magas szintje egy olyan komoly, válságálló eredmény, amely hosszú távra megalapozta a magyarok jövőjét és még kritikus időszakban is előrevetíti a folytatást.
– Van miből tervezni az ország minden szegletében.
Még azok is, akik nem a polgári kormány elkötelezettjei, elismerik, hogy aki dolgozik, annak jut kenyér az asztalára
– fogalmazott. Vázolta: évek óta jellemző, hogy az alacsonyabb jövedelmi sávban foglalkoztatottak sem kényszerülnek már a túlórákra, a hétvégi és éjszakai pótlékokra, hanem elérhető lett számukra a családjukkal töltött minőségi pihenőidő vagy akár évente legalább egyszer a közös nyaralás.
– Az úgynevezett kisemberek érdekeit szem előtt tartó befektetőbarát politika miatt jól érzik magukat a cégek, ezért tudnak rugalmas megoldásokat kínálni. A minimálbéremelések ráadásul a magasabb fizetések emelését is elhozták, miközben az elmúlt időszak előrelátó intézkedései, például az árstopok ugyancsak a megélhetés biztonságát garantálják – sorolta Bubenkó Csaba, kiemelve, hogy a rezsicsökkentést mindenki érezheti a pénztárcáján, de főként az kispénzűeknek, időseknek jelent óriási segítséget.
– Ezt meg kell őrizni, akárcsak a békét, az ország biztonságát.
A kiszámíthatóságról szól, hogy a kormány ragaszkodik a magyarok érdekeihez, még a kiélezett helyzetekben is. Ezt újra megmutatta az uniós és NATO-csúcson elért bátor eredmény is
– mondta.
Borítókép: A családoknak jut ideje a közös együttlétekre (Fotó: Magyar Nemzet)