Arra kéri a kormány az OECD-t, hogy lépjen fel az OTP ukrajnai listázása ellen

Szijjártó Péter a szervezet párizsi ülésén hangsúlyozta, hogy a pénzintézet semmiféle jogszabályt nem szegett meg.

Magyar Nemzet
2023. 06. 07. 17:17
Borítókép: Ügyfelek várakoznak az ukrán Privatbank egyik fiókjának bejárata előtt a krími Szevasztopolban még a 2014-es ukrán válság idején, 2014. március 24-én. (Forrás: MTI/EPA/Szergej Ilnyickij)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Arra kéri a magyar kormány a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetet (OECD), hogy lépjen fel annak érdekében, hogy Ukrajna eltávolítsa a semmilyen jogszabályt nem megsértő OTP-t a háború nemzetközi szponzorainak listájáról – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Párizsban.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be az OECD miniszteri tanácsának ülésén, hogy az ukrajnai háború hatásai a közvetlen szomszédságban nagyon súlyosak, ráadásul magyar emberek is esnek áldozatául a harcoknak.

Magyarország ezért rendkívül érdekelt abban, hogy minél előbb véget érjen a háború 

– szögezte le.

Kitért arra is, hogy hazánk történelmének legnagyobb humanitárius akcióját hajtja végre, és több mint egymillió menekült érkezett Magyarországra, nagyjából 1300 iskolában tanulnak menekült gyerekek. Kiemelte: a kormány támogatja az OECD ukrajnai támogatási programját, illetve kétoldalú módon segít kórházak, iskolák újjáépítésében, fontos intézmények működtetéséhez járul hozzá anyagilag.

Szijjártó Péter emellett arról is beszélt, hogy az illetékes ukrán hatóságok felvették a háború nemzetközi szponzorainak listájára az OTP-t, amely a nemzetgazdasági teljesítmény szempontjából meghatározó, legnagyobb magyar bank mintegy hárommillió hazai ügyféllel, ami a lakosság 30 százalékát teszi ki.

Ez abszolút tisztességtelen, nincsen köze a valósághoz, a bank nem sértett meg semmilyen ukrán vagy nemzetközi szabályt

– mondta, ezért felkérte az OECD-t, hogy lépjen fel az eltávolítás érdekében. Figyelmeztetett, hogy a pénzintézet listán tartása akadályokat, kihívásokat fog jelenteni az Ukrajnával folytatott fokozott együttműködés szempontjából.

 Borítókép: Ügyfelek várakoznak az ukrán Privatbank egyik fiókjának bejárata előtt a krími Szevasztopolban még a 2014-es ukrán válság idején, 2014. március 24-én. (Fotó: MTI/EPA/Szergej Ilnyickij)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.