A fürdővárosok jelentőségét jól mutatja, hogy az összes vidéki vendégéjszaka 59 százaléka ezeken a helyeken realizálódott nyáron – mutatott rá a Magyar Turisztika Ügynökség lapunknak eljuttatott közleményében.
A legnagyobb vendégforgalmat a szállodákban, illetve a magán- és egyéb szálláshelyeken regisztrálták, és egyes tóparti településeken a kempingek is jelentős forgalmat bonyolítottak. A nyári hónapokban a legkedveltebb hazai, fürdővel vagy fürdőzésre alkalmas vízparttal rendelkező településekhez még két balatoni város is csatlakozott: Balatonlelle és Zamárdi.
A nyári hónapokban a vendégkör meghatározó részét a hazai turisták adják,
Zalakaros, Balatonfüred és Siófok esetében például a vendégek több mint 70 százaléka hazai.
A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai alapján látható, hogy az ország mely részéből érkeztek leginkább a vendégek. Az öt legnépszerűbb fürdőtelepülés közül a balatoniak azok, amelyek a fővároson és Pest vármegyén kívül az ország távolabbi vármegyéiből is vonzották a vendégeket a főszezonban.
Meghatározó nemzetközi vonzerővel fürdővárosok közül többek között Hévíz és Hajdúszoboszló dicsekedhet,
ebben a két városban a nyári hónapokban a külföldi vendégéjszakák részesedése megközelítette vagy elérte az 50 százalékot.
Fürdőtelepüléseinkre – változó sorrendben – elsősorban a német ajkú piacokról (Németország, Ausztria), illetve a visegrádi országokból érkeztek a külföldi turisták, míg Balatonfüredet az osztrákok helyett a hollandok kerestél fel nagyobb számban.