A tőzsde ma olyasmit tehet, amit a járvány óta nem: leállíthat minden kereskedést – írta a CNN, miután reggel óta mínuszban vannak az amerikai tőzsdeindexek. A múlt héten közölték a júliusi munkaerőpiaci adatokat, amelyek lehangoló képet festenek az amerikai gazdaságról, egyúttal felerősítették a félelmet, hogy recesszióba csúszik az Amerikai Egyesült Államok – ismertette a Világgazdaság.
A nagy tőzsdeindexek jelentős mínuszokat produkáltak a hétfő reggeli nyitás óta:
a Dow Jones eddig 1072 pontot, 2,7 százalékot esett, az S&P–500 4,1 százalékot, a Nasdaq Composite pedig 6,3 százalékot zuhant. A Cboe Volatilitási Index vagy VIX, amely a várható tőzsdei volatilitásra tett fogadásokat méri, 55-re emelkedett.
A félelemmutató utoljára a világjárványon kívül 2008-ban, a nagy pénzügyi válság idején érte el ezt a szintet. Ez azután következett be, hogy a Dow pénteken több mint 900 pontot esett az ülésszak mélypontjain. A japán részvények hétfőn minden idők legnagyobb napi veszteségét szenvedték el, mivel az amerikai gazdasági lassulással kapcsolatos félelmek sokkoló hullámokat küldtek a globális piacokra.
A CNN azt írja, hogy olyan történhet ma, amire négy éve, még a Covid idején volt példa, azaz leállíthatják a kereskedést. A New York-i tőzsde automatikus leállításának célja, hogy megakadályozza a pánikszerű eladásokat és vásárlásokat. Ezt a rendszert a fekete hétfő, az 1987-es piaci összeomlás után vezették be, amikor a Dow egy nap alatt több mint 22 százalékot zuhant.
A teljes cikk itt olvasható: