Magyar Péterék uniós biztosjelöltje azonosul a gazdákat tönkretevő agrárstratégiával

Fontos meghallgatás zajlott az Európai Parlament szakbizottságában, ahol a néppárt által delegált luxemburgi agrárbiztosjelölt elmondta, hogy azonosul az Ursula von der Leyen által kezdeményezett új uniós mezőgazdasági stratégiával, aminek része az eddigi területalapú támogatási rendszer megszüntetése. Magyar Péter mint EP-képviselő ennek a bizottságnak a tagja, de nem vett részt a meghallgatáson, korábban viszont már bejelentette, hogy támogatja ezt az elképzelést, ami padlóra küldené a magyar gazdákat.

2024. 11. 05. 15:03
Borítókép: Illusztráció Fotó: Kurucz Árpád
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyar Péter nem vett részt az Európai Parlament mezőgazdasági bizottságnak ülésén, ahol meghallgatták az új Európai Bizottság agrárbiztosjelöltjét. A Tisza Párt elnöke és EP-képviselője már vasárnap elmondta a közösségi oldalán, hogy „sűrű hét lesz, nem fog tudni kimenni a strasbourgi bizottsági ülésekre”. 

A meghallgatások egyébként Brüsszelben zajlanak a héten, de nem meglepő, hogy Magyar még ezt sem tudja, hiszen alig jár be a munkahelyére, amióta az Európai Parlament szeptemberben elkezdte az ülésezést.

A luxemburgi agrárbiztosjelölt meghallgatásán olyan fontos kérdéskör került terítékre, mint az Ursula von der Leyen bizottsági elnök által kezdeményezett Stratégiai párbeszéd az EU mezőgazdaságának jövőjéről című jelentés. A több agrárszervezet és a magyar kormány által is kritizált dokumentum előmozdítaná a növényi alapú étrendeket, és nem túl burkolt formában Ukrajna jövőbeli csatlakozását készítené elő, az eddigi területalapú támogatási rendszer megszüntetésével.

Christophe Hansen a meghallgatáson úgy fogalmazott, azonosulni tud jelentésben foglaltakkal, amelynek legfontosabb része a földalapú támogatások megszüntetése. A luxemburgi biztosjelölt az Európai Néppárt képviselője 2018 óta, így nem meglepő, hogy támogatja a bizottsági elnök által szorgalmazott új stratégiát. 

Az is kiderült az elmúlt napokban, hogy a Tisza Párt EP-képviselői szintén azonosulnak az anyagban leírtakkal, ami ha megvalósul, padlóra küldené a magyar gazdákat.

Magyar Péter nemrég közzétett egy bejegyzést, amely lényegében a területalapú támogatások eddigi rendszerének megszüntetését vetíti előre. Magyar szerint 

ahogy az egész unióban, úgy Magyarországon is támogatni kellene az intenzívebb, nagyobb hozzáadott értékű, organikus mezőgazdasági termelést a jelenlegi extenzív gabonatermelés helyett.

A politikus szerint tehát az úgynevezett organikus gazdálkodást – magyarul a biogazdálkodókat – kellene támogatni a gabonatermesztés helyett. Ugyanakkor bejegyzésében szembefordítja egymással a többi gazdát is. Mondanivalója alapján úgy tűnik, számára a kertészek többet érnek a szántóföldi növénytermesztőknél, a szántóföldi növénytermesztők meg a legeltető állattenyésztőknél.

Ismét igazolódott, hogy Magyarék teljes mellszélességgel támogatják Magyarország ellensége, Manfred Weber és az általa vezetett néppárt politikáját Brüsszelben, akkor is, ha az szöges ellentétben áll hazánk érdekeivel.

A Tisza Párt elnöke vélhetően azért nem tekintette fontosnak, hogy meghallgassa a néppárti biztosjelöltet a bizottságban, mert már eldőlt, hogy támogatni fogják a gazdatársadalmat tönkretevő stratégiát.

Emlékezetes, hogy Tarr Zoltán, a Tisza Párt alelnöke és EP-képviselője egy közelmúltban adott interjúban szintén arról beszélt, hogy mindenben az Európai Néppárt álláspontját képviselik.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.