Egymillió új munkahely, a rendszerváltás óta eltelt időszak legnagyobb reálbér-emelkedése és vontatott, de folyamatos felzárkózás, leginkább így jellemezhető az Orbán-kormány elmúlt tizenöt éve. Májusban lesz az évfordulója a regnáló kabinet megalakulásának, most tíz ábrán mutatja be a Világgazdaság, hogy honnan hová jutott el Magyarország.
Ha van mutató, amit talán még a kormány kritikusai sem vitatnak, az a munkaerőpiachoz kötődik. Orbán Viktor miniszterelnök a 2010-es kormányváltást megelőzően hirdette meg a munkaalapú társadalmat, aminek jegyében egymillió új munkahelyet ígért a magyar társadalomnak.
Noha elképzelhetetlennek tűnt ennek realitása, hiszen a 2008-2009-es válság hatására több százezren vesztették el munkahelyüket, és Magyarország a rendszerváltás óta kifejezetten gyenge munkaerőpiaci aktivitás jellemezte, 2013 óta folyamatosan négymillió fölött dolgoznak.
Hogy mekkora problémák voltak az országban a kormányváltás idején, mi sem bizonyítja jobban, hogy a 2010-es évek elején még bőven harminc százalék fölött volt a szegénységnek kitettek aránya Magyarországon, sőt, volt, amikor 35 százalékot is elérte, ami 3,5 millió szegénynek felelt meg. Ez a legutolsó adatok szerint már csak húsz százalék. Tehát nem túlzó azt állítani, hogy bő egymillióval kevesebb szegény van Magyarországon, és ennyivel nagyobb lett a középosztály.
A részletek és a grafikonok itt olvashatók, nézhetők meg: