Több ezer magyar vállalkozás versenyképessége javulhat

Elindul a Demján Sándor-program digitalizációt segítő pályázata.

2025. 02. 03. 9:57
Illusztráció Fotó: Shutterstock
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Demján Sándor-program keretén belül az 50 fő alatti vállalkozások digitális fejlődését támogató vállalkozásfejlesztő program indul, amely a mikro- és kisvállalkozások számára a mai naptól elérhető. A program célja, hogy honlapjuk kialakításához a cégek szolgáltatót válasszanak és benyújtsák fejlesztési igényüket – írja hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium. 

A „Demján Sándor Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja program” olyan utalványrendszerű pályázatként kerül meghirdetésre, amely hazai költségvetési forrásból kilencmilliárd forint keretösszegből támogatja a kkv-szektor weblapellátottságának fejlesztését annak érdekében, hogy minél több mikro- és kisvállalkozás legyen elérhető a digitális térben is.

Tavaly decemberben, első körben infokommunikációs szolgáltató cégek, valamint honlapkészítő és médiaszakértő ügynökségek, vagyis a program szállítói számára nyílt meg a pályázati lehetőség, hogy bekerüljenek a kiválasztott szolgáltatók közé. 

Február 3-tól 19 szolgáltató közül választhatnak a magyar kkv-k. Ez a lista folyamatosan bővülni fog olyan cégekkel, amelyek megfelelnek a programban támasztott követelményeknek, azaz megfelelően magas minőséget és kapacitást tudnak biztosítani a kedvezményezettek számára.

A mai nappal megnyíló pályázatra olyan vállalkozások jelentkezhetnek, amelyek vagy nem rendelkeznek online jelenléttel, vagy a honlapjuk már elavultnak számít. A vállalkozások voucher formájában 400 ezer és 1,5 millió forint közötti támogatásban részesülhetnek weboldal, közösségimédia-oldal vagy webáruház létrehozására, fejlesztésére, működtetésére. 

A programot a Neumann János Nonprofit Kft. bonyolítja le. A voucher birtokában a vállalkozások a kiválasztott szolgáltatót bízhatják meg a honlap fejlesztésére, akár 1,5 millió forint összeghatárig, önerő biztosítása nélkül. A megvalósuló fejlesztések elősegítik a vállalkozások e-kereskedelembe való bekapcsolódását, az egyes folyamatok digitalizálását, az idegen nyelven elérhető weboldalak pedig lehetővé tehetik a cégek nemzetközi piacra lépését.

Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára a fejlesztési lehetőség kapcsán kiemelte: 

a program célkitűzése legalább 5000 hazai mikro- és kisvállalkozás támogatása. Bizakodók vagyunk, hogy minél többen felismerik, hogy fejlődésük, versenyképességük záloga a digitalizáció, technológiai újítások alkalmazása. Az érintett vállalkozói kör aktív, a decemberi meghirdetés óta érdeklődését előregisztráció formájában eddig több mint 2500 vállalkozás jelezte.

A program sikerére tekintettel 2025. február 10-től a szállítói pályázat is újra megnyílik, hogy a honlapot fejleszteni kívánó kisvállalkozók számára a szolgáltatók minél szélesebb palettája álljon rendelkezésre – írja a tárca.

 


 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.