A Demján Sándor-tőkeprogram márciusi indulását követően több mint 1800 kis- és középvállalkozás mutatott érdeklődést iránta, amelyek közül 1100 vállalkozás regisztrált. A szakmai és pénzügyi feltételeknek eddig 287 vállalkozás felelt meg, és 200 projekt elbírálása van folyamatban. A támogatási döntések nyomán eddig egymilliárd forintnyi tőkejuttatásról született döntés – összegezte közleményében az MKIK.
A Demján Sándor-programban a kormány 1410 milliárd forint keretösszeggel lehetőséget teremt a vállalkozások számára technológiafejlesztésre, eszközbeszerzésre, valamint online jelenlétük megerősítésére. A program átfogó célja, hogy különböző eszközökkel – vissza nem térítendő támogatással, tőkejuttatással, támogatott hitelekkel – segítse a magyar mikro, kis- és középvállalkozások megerősödését és fejlődését – emlékeztetett a kamara.
A program egyik eleme a Demján Sándor-tőkeprogram, amely kedvezményes feltételekkel biztosít tőkefinanszírozást azoknak a kis- és középvállalkozásoknak, amelyek növekedési szándékuk révén szeretnének fejlődni és hatékonyabban működni.
Az MKIK segíti a Demján Sándor-tőkeprogram lebonyolítását
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), a program megalkotója a lebonyolításhoz a MKIK-t kérte fel stratégiai partnernek. Az MKIK feladata, hogy a vállalkozások számára világossá tegye a tőkeprogram céljait, feltételeit, és aktívan segítse a cégek jelentkezését, felkészítését. Kiemelt szerep jut a területi kamaráknak is, amelyek részt vesznek a pályázatok értékelésében, és a sikeres elbírálást követően is támogatást nyújtanak a vállalkozások számára – ismertették.
A program operatív végrehajtására az MKIK az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt.-t jelölte ki, amely a portfóliók menedzseléséért, a befektetési döntések meghozataláért és a tulajdonosi jogok képviseletéért felelős – tették hozzá.