Olaszországban is gendercsata dúl

Az olasz családvédő szervezetek hálásak Magyarországnak, amiért utat mutatott.

2021. 06. 30. 20:19
Róma
Ferenc pápából és a kereszténységből is gúnyt űztek a római Pride-on. Fotó: Andrea Ronchini, Ronchini Forrás: Europress_AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Olaszország számos nagyvárosában tartott hétvégi Pride tiszteletlen megnyilvánulásai a leghitelesebb bizonyítékai az Olaszországot feszítő ellentéteknek. Bologna utcáin félmeztelen transzvesztiták rózsaszín festékkel megrondították, majd megtaposták Orbán Viktor, Ferenc pápa, Matteo Salvini, Giorgia Meloni és mások képeit. Nemcsak a jobboldali politika és a Vatikán került a gyűlölethullám középpontjába, hanem durván meggyalázták a keresztény világ szimbólumait is. Keresztekkel a kezükben, tűsarkú cipőben, miniszoknyában vonultak a transzvesztiták Milánó és Róma utcáin. Szivárványszínű zászlóba öltözve, töviskoronával a fejükön a homoszexuálisok Krisztusának öltözve követelték a Vatikán és az olasz állam közötti megegyezés felbontását.

Orbán Viktor képét is megtaposták
Fotó: Facebook

Mindezt a baloldali Demokrata Párt képviselője, Alessandro Zan által kezdeményezett homo- és transzfóbiáról szóló rendelet tenné normálissá. A törvénytervezet szövegébe belekerült a diszkriminációra való felbujtás elkövetésének szankciója is, amely másfél évig terjedő börtönt és hatezer euróig terjedő bírságot írna elő. Tartalmazza többek között egy nemzeti nap bevezetését is, amelynek részeként a szexuális orientációhoz kapcsolódó diszkriminációról és erőszak áldozatairól tájékoztatná a kiskorúakat iskolai oktatás keretében. November elején a képviselőház elfogadta a gendertörvényként közismert kezdeményezés szövegét, pár héten belül a felsőházi vitára és szavazásra is sor kerül.

A törvénytervezet szövegének tartalmát kifogásolják az olasz jobbközép pártok, mivel úgy vélik, a jelenleg érvényben lévő jogszabályok már most is védelmet biztosítanak. Aggodalmát fejezte ki a Vatikán is, mert a Zan-törvény több ponton korlátozza a katolikus hívek véleményalkotási szabadságát. A pápai állam a tervezet szövegének módosítását kérte az olasz jogalkotóktól, mivel az megsérti a katolikus hívek, társulatok és szervezetek teljes körű szabad gyülekezési és véleménynyilvánítási jogát. A szentszék azt kifogásolja, hogy a nagy vonalakban megfogalmazott szöveg számos értelmezésre ad lehetőséget, amely akár a keresztények bíróság elé állítását is megengedhetővé tenné.

Ferenc pápából és a kereszténységből is gúnyt űztek a római Pride-on
Fotó: Andrea Ronchini, Ronchini/Europress/AFP

Összehangolt támadás

A Pride-dal egy időben keresztény és civil szervezetek is utcára vonultak, hogy felhívják a figyelmet a Zan-törvény mögött rejtőző veszélyekre. – A média nem nyújt megfelelő tájékoztatást – nyilatkozta lapunknak Tony Brandi, a Pro vita e famiglia család- és életvédő civil szervezet elnöke.

– Nem beszélnek a transzgenderizmus veszélyeiről, azon országok negatív tapasztalatáról, ahol a homotranszfóbiát büntető törvény már jogerős. Csak jogokat követelnek és a vágyaikra hivatkoznak. Nem számolnak be az összezavart gyermekekről, bíróság elé állított papokról, a pornográf tartalmú tananyag erőszakos következményeiről.

Olaszország-szerte harminc figyelemfelhívó kamion járja az utcákat, szórólapokat osztogatunk, hogy tájékoztassuk az embereket, akiknek valójában fogalmuk sincs arról, ami a parlamentben folyik – nyilatkozta. – A magyar törvény Orbán Viktor kormányfő és a magyar nép nagyságának szimbóluma. A magyar miniszterelnök mindig kiállt a szabadság, a család és az élet védelmében. A magyarok 1956 óta a szabadság védelmezői – tette hozzá. Felháborítónak tartom a magyarok elleni összehangolt támadást, amit azért kell elszenvednie, mert újból tanúságot tett a családok és a kiskorúak védelméről – mondta Tony Brandy.

Finiséhez ért a vita

William de Vecchis, a Liga szenátora lapunknak arról számolt be, hogy utolsó állomásához ért a vitatott olasz törvénytervezetről folytatott vita a szenátus igazságügyi bizottságában. A Liga a kormánytöbbség részét képező pártok együttműködését kéri egy olyan tervezet létrehozására, amely a diszkriminációt elszenvedő személyek védelmét úgy biztosítja, hogy közben nem csonkítja a szólásszabadságot, nem bünteti azokat, akik a természetes család mellett emelik fel szavukat. – Az első bekezdés törlését kérjük, amely a nemi identitás megfogalmazását tartalmazza. Követeljük azon rész eltávolítását is, amely az oktatási intézmények, katolikus és magániskolák részére is kötelezővé tenné a genderkultúra terjesztését. Ezt megengedhetetlennek tartjuk – nyilatkozta. – A negyedik bekezdés is tisztázásra szorul, mert „nem alkalmas ideológiák” büntetéséről beszél anélkül, hogy pontosan meghatározná, mit tart „nem alkalmas ideológiák” alatt. Egy mindenki által elfogadott szöveg létrehozása a célunk – nyilatkozta.

– Mi Magyarországgal vagyunk, Orbán Viktor mellett állunk. A törvény szövege egyértelműen fogalmaz, nem törli el a homoszexuálisok jogait. Itt volt az ideje, hogy valaki kimondja: vége a gender oktatásának a gyermekek körében, hiszen csak összezavarja őket.

A kiskorúak fejlődésében még nem alakult ki egy érett személyiség, ezért kártékony és fölösleges külső behatásoknak kitenni őket, amelyek a későbbiekben pszichés zavarokat is előidézhetnek az ártatlanok tudatában – fejtette ki véleményét a Magyarország elleni támadásokról. A Liga szenátora azt is elmondta, hogy gyáva dolognak tartja az európai országok összefogását egy demokratikus és szuverén országgal szemben.

– Miért nem emelik fel szavukat a nők jogait súlyosan sértő iszlám országokkal szemben?

– tette fel a kérdést.

Magyarország utat mutatott

– A Magyarország ellen indított támadás egyértelmű bizonyítéka annak, hogy rendkívül nagy szükség volt a kiskorúakat védő törvényre – nyilatkozta lapunknak Chiara Iannarelli, az Articolo 26 elnevezésű szervezet alelnöke, aki a családok nevelési szabadságnak biztosításáért küzd már évek óta.

– Nemzetközi lobbik gyakorolnak hatást az európai intézmények falain belül is, amelyeknek az a céljuk, hogy az európai emberek józan ítélőképességét lenullázzák.

A legtöbbjük még nem is olvasta a törvény szövegét, mégis elmarasztaló véleményt formált. Mi, család- és ifjúságvédő szervezetek tapssal fejezhetjük ki hálánkat – mondta el véleményét. Végül úgy fogalmazott, Magyarország utat mutatott, az európai országoknak követniük kellene a magyar példát, és köszönetet kellene mondaniuk a bátorságért. – Követeljük, hogy az olasz kormány kérjen bocsánatot, amiért megsértette Magyarország szuverenitását, és kövesse példáját. Mi is ugyanezt a törvényt akarjuk, amit a magyarok meghoztak – zárta nyilatkozatát Iannarelli.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.