A két elnökjelölt nem sokkal nyolc óra előtt érkezett a Párizzsal szomszédos Seine-Saint-Denis település La Plaine Saint-Denis városnegyedében lévő stúdióba.Először a jobboldali elnökjelölt érkezett meg, aki az újságírók kérdésére elmondta, hogy nyugodtan néz a vita elébe és szeretné kihasználni a vitát arra, hogy elmagyarázza a franciáknak, hogy az ő programja az igazi – írja a V4NA nemzetközi hírügynökség.
Nem sokkal Marine Le Pen után megérkezett Emmanuel Macron is felesége, Brigitte társaságában.
Az államfő elmondása alapján készen áll a vitára, amely lehetővé teszi, hogy elmagyarázza az elképzeléseit és a Franciaországgal kapcsolatos projekteket, illetve hogy tisztázza mindazt, amit szükséges – írta a vitáról tudósító Le Figaro.
A két jelölt egymással szemben foglalt helyet a stúdióban, pont fordított pozícióban, mint öt évvel ezelőtt.
A két és fél órás vitát Marine Le Pen kezdte, a sorrendet sorsolással döntötték el. A vita során nyolc fő témáról volt szó, az első téma a kampány egyik kulcsfontosságú eleme, a vásárlóerő volt.Az Odoxa-Backbone Consulting közvélemény-kutató cég a Le Figaro számára készített felmérése alapján a megkérdezettek 54 százaléka úgy gondolta, hogy ezt a problémát Marine Le Pen jobban tudja kezelni, mint Emmanuel Macron.Le Pen azzal kezdte beszédét, hogy elmondta, az egyetértés és a nemzeti testvériség elnöke kíván lenni. Szerinte Franciaország legnagyobb értéke a nép, egy önkéntes, szolidáris, kreatív nép, amely öt éve szenved a bizonytalanság miatt és aggódik a jövőért – írja a V4NA nemzetközi hírügynökség.Marine Le Pen véleménye szerint ő lesz a szuverén, demokratikus újjászületés az ország számára, aki odafigyel a mindennapi életre, a munka értékére, a vásárlóerőre, az oktatásra, az egészségügyre, elnöke kíván lenni a franciák közötti összhangnak, az igazságszolgáltatásnak, a nemzeti testvériségnek és a polgári békének.
Emmanuel Macron válaszképp azt mondta, hogy Franciaország akkor válik erőssé, ha meg tudja ragadni a fenntarthatóság kérdését annak érdekében, hogy a 21. század nagy ökológiai hatalmává váljon, hozzátéve, hogy újraválasztása esetén ez fogja vezérelni a döntéseit az elkövetkező években.