Az infláció, az egészségügy és a belügyminiszter fennhatóságának kiterjesztése áll azon kritikák középpontjában, melyekkel a július 4-én megalakult új francia kormányt illették politikusok és egészségügyi szakemberek – tudósít a V4NA nemzetközi hírügynökség.
Franciaországban az egyik legégetőbb probléma az egyre fokozódó infláció, amivel minden bizonnyal tisztában van a posztján maradt pénzügyminiszter is. Bruno Le Maire ugyanis a Twitteren jelentette be, hogy újonnan alakult csapatával belevetették magukat a munkába.
A Le Figaro értesülései szerint a tárcavezető és munkatársai gyors fellépést ígérnek az inflációval szemben, hozzátéve, hogy a lakosok és a vállalatok körében is magasak az elvárások, ám egy közvélemény-kutatás során kiderült, hogy a lakosság nem igazán bízik bennük. A megkérdezettek 69 százaléka ugyanis úgy nyilatkozott, hogy szerinte a francia kormány nem képes az egyre emelkedő árak és az infláció kezelésére.
A felmérésből az is kiderül, hogy a szerényebb körülmények között élők bíznak a legkevésbé a francia kormányban, a 900 és 1300 eurós havi bevétellel rendelkező válaszadók 73, míg a 900 euró alatti jövedelműek hetven százaléka egyértelmű nemmel felelt arra a kérdésre, hogy bízik-e abban, hogy a kormány képes hatékonyan kezelni az inflációt.
Az Ifop felmérése arra is rámutat, hogy egyre kevesebb francia lakos tud félretenni. A megkérdezettek csupán 39 százaléka mondta azt, hogy képes valamennyi pénzt megtakarítani a hónap végén, ami jelentős csökkenés a 2010-ben mért 54 százalékhoz képest.
Az infláció nagyban befolyásolja a lakosság vásárlóerejét is, megfelelő anyagi fedezet hiányában a franciák 35 százaléka kénytelen lemondani a nyaralásról, tíz százalék a fűtésen spórol, 12 százalék pedig gyakran étkezéseket hagy ki.