– Hogyha egyszerűen elmegy az ember a Moulin Rouge-tól a Gare du Nordig és körüljárja egy kicsit a pályaudvart, akkor rögtön találkozik egy marokkói negyeddel, indiai negyeddel, és gyakorlatilag jó tíz kilométeren keresztül sétálgathat úgy, hogy csak afrikaiakkal, indiaiakkal találkozik, európaiak ott gyakorlatilag nincsenek – osztotta meg személyes tapasztalatait Párizsból Pogátsa Zoltán. A jobboldali elfogultsággal nem vádolható közgazdász azzal a kérdéssel foglalkozott TikTok-oldalán közzétett videójában, vannak-e no-go zónák a francia fővárosban.
Noha a szakértő kiemelte, a no-go zónának nincs definíciója – tekintve, hogy maga is bemegy olyan részekre, ahová egy nő, egy gyermek vagy idős ember már nem igazán –, nem kell túl messzire menni Párizs központjától, hogy elrettentő képeket lássanak a turisták. Olyan negyedeket, ahol nagy kosz van, rendetlenség, az utcákat pedig a kábítószerfüggők és a hajléktalanok lepik el. A lázadások sem ritkák, amelyek gyakran járnak randalírozással és autók felgyújtásával.
Ez a rész eléggé szegényes, a bevándorlók olyan országokból jönnek, ahol alapvetően nincs sok pénzük, nincs sok kapcsolatuk és itt is csak a legrosszabb munkahelyeket kapják meg
– magyarázta a szakértő.
Pogátsa Zoltán arra is felhívta a figyelmet, a francia fővárosban tapasztalható tarthatatlan állapotok még nagyobb méreteket ölthetnek, ha a kibocsátó országok lakossága tovább emelkedik. Ebben az esetben ugyanis még többen indulnak meg a fejlett országokba, beleértve az európai államokat is. „Attól tartok, hogy a globális klímaváltozással, a népességrobbanással a harmadik világban és a migrációval ez a helyzet csak rosszabb lesz” – zárta szavait a közgazdász.