Gyanús vasúti szállítmányokat észleltek Észak-Korea és Oroszország között

Egyes feltételezések szerint megindulhatott az észak-koreai fegyverek átadása az orosz erőknek.

2023. 10. 08. 12:37
Borítókép: Az orosz védelmi minisztérium által közreadott képen Kim Dzsong Un első számú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt főtitkára, a Nemzetvédelmi Bizottság első elnöke (jobbra) Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter társaságában ellép a díszegység előtt a távol-keleti Knyevicsi repülőterén 2023. szeptember 16-án (Fotó: MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megélénkült a vasúti forgalom Észak-Korea és Oroszország között – erről árulkodnak a Beyond Parallel amerikai agytröszt által az orosz határon lévő tumangangi vasúti létesítményről készített műholdas felvételek. Az, hogy a ponyvák alatt mi rejlik, nem tudni, ám a találgatások megindultak,

egyes feltételezések szerint fegyvert szállítanak át a keleti nagyhatalomba.

Korábban egy amerikai tisztviselő által a CBS Newsnak átadott információk szerint Észak-Korea tüzérségi fegyvereket kezdett átadni Oroszországnak, ezzel támogatva Oroszország Ukrajna elleni háborúját.  

A Moszkva iránti észak-koreai támogatás a jelek szerint a múlt hónapban Moszkvában tartott ritka csúcstalálkozó eredményeként jött létre, amikor Kim Dzsong Un személyesen találkozott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.

Az észak-koreai vezető a találkozó során azt mondta Putyinnak, hogy számíthat Észak-Korea teljes és feltétel nélküli támogatására Oroszország szent harcában. Kim Dzsong Un sajtóiformációk szerint készpénzt és élelmiszert fog kérni Putyintól, hogy fellendíthesse az észak-koreai gazdaságot.

Egy magas rangú dél-koreai tisztviselő a csúcstalálkozó előtt a CBS Newsnak elmondta: Szöul attól tart, hogy Kim Dzsong Un a hagyományos fegyverek terén való együttműködés mellett nukleáris meghajtású tengeralattjárók, valamint fejlettebb rakéták és műholdak építéséhez is szeretne technológiát szerezni Oroszországtól.

A tisztviselő arra figyelmeztetett, hogy ha Oroszország és Észak-Korea kétoldalú kapcsolatai ilyen mértékben elmélyülnek, az rávilágítana Kim Dzsong Un azon képességére, hogy nemcsak Amerika közeli ázsiai szövetségeseit, Dél-Koreát és Japánt, hanem az egész világot fenyegetheti.

 

Borítókép: Kim Dzsong Un első számú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt főtitkára, a Nemzetvédelmi Bizottság első elnöke (jobbra) Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter társaságában elvonul a díszegység előtt a távol-keleti Knyevicsi repülőterén 2023. szeptember 16-án (Fotó:  MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.