Amikor elkezdtem a kórházban dolgozni, az első dolog, amiről tájékoztattak, hogy van a kórháznak egy része, aminek közelébe se lehet menni, ha mégis megteszem, fennáll a veszélye, hogy lelőnek
– magyarázta a France 24 francia állami televíziós hírcsatornának adott interjúban.
Hozzátette: nem indokolták meg, miért volt tiltott zóna az alagsor, de szerinte biztosra vehető, hogy azért, mert azokat nem egészségügyi ellátásra használták. Arról is beszélt, a területtől igyekezett távol maradni, de azt látta, hogy az alagsorba vezető részeken nem egészségügyi személyzet mozgott. Az interjú során megemlítette továbbá azt is, a Hamász-fegyveresek jelenléte is gyakori volt a kórházban, alkalmanként az orvosokkal, nővérekkel is egyeztettek, ám a kórház munkatársai ijedtnek tűntek ilyenkor.
A létesítményben két izraeli túsz holttestét találták meg eddig, ami szintén arra utalhat, hogy az al-Sifában katonai műveletek is folynak – erre vonatkozóan az izraeli hadsereg korábban bizonyítékokat mutatott be.
A gázai övezeti Hamász október 7-én támadta meg Izraelt, mire válaszul a közel-keleti ország hatalmas válaszcsapásokat mért a térségre, és rövid időn belül szárazföldi hadműveletet is indított a körülbelül 365 négyzetkilométeres terület ellen. A Gázai övezet egyik ismérve, hogy rendkívül sűrűn lakott térség, egy négyzetkilométernyi területre mintegy 6500 fő jut.
A háború kirobbanása óta több alkalommal szóltak arról az izraeli jelentések, hogy a Hamász a polgári infrastruktúra, egyebek mellett lakóházak, kórházak, iskolák és óvodák alatti alagutakban húzta fel katonai létesítményeit. A taktika célja, hogy a civil lakosságot emberi pajzsként használja a terrorszervezet.