Soros természetesen szorosan figyelemmel kíséri az ukrán fejleményeket, nemcsak helyi alapítványán keresztül, hanem személyesen is. Tavaly egyenesen Zelenszkij feleségével találkozott, aki igen aktív politikai szerepet vállal.
Soros és fia többször buzdított a háború folytatására. Alex Soros már tavaly nyáron kifejtette, hogy szerinte a nyugati országoknak nagyobb támogatásban kellene részesíteniük Ukrajnát, és jelentősebb szerepet kellene játszaniuk a háborúban.
Alex Soros azt is kifejtette, hogy háborúba sodorná Európát; Soros úgy vélte, hogy Nyugat-Európának és az Egyesült Államoknak már rég háborúznia kellene Oroszországgal.
Soros ukrajnai helytartója, Olekszandr Susko is nemrég megerősítette, hogy nem mennek sehova. A Soros-alapítvány 2014 óta felhasznált 250 millió dollárja fontos szerepet játszott Kijev ellenálló képességében. Ez nem csoda, hiszen Sorosnak komoly érdekeltségei vannak Ukrajnában, mint kiderült,
Soros György embere az egyik legnagyobb földbirtokos Ukrajnában, egy másik embere pedig katonai kötvényekkel nyerészkedik az orosz–ukrán háborún. Maga Soros pedig olyan energiacégekben érdekelt, amelyek a háborúból és szankciókból is komoly hasznot húznak.
Az is kiderült, hogy a 2022-es források jelentős részét lőszerek, drónok tették ki, amit a frontra küldtek, majd hozzátették, hogy az általuk nyújtott támogatás nagy részét valójában a háború végéig nem fogják nyilvánosságra hozni.
Azonban érdemes itt idézni egy tavalyi bejegyzésüket, amiből kiderült, hogy valójában a források legnagyobb részét a katonai hozzájárulás teszi ki. A háború kirobbanása utáni forrásokról szóló bejegyzés alapján az alapítvány pénzeinek harminc százaléka ment a katonák által kért felszerelésekre, míg humanitárius célokra mindössze tíz százalék felett költöttek. A beszámolóból az is kiderül, hogy az alapítvány segítette a katonai toborzást és a harci műveletekre használandó drónkezelő kiképzést is.
Arra is fény derült, hogy az oroszok elleni szankciók kiterjesztéséért is komoly lobbit folytattak, különös hangsúlyt helyeztek az energiaszankciókra, köztük az olaj- és nukleáris vállatok elleni szankciót is említik.
Borítókép: Alexander Soros üzletember és Olena Zelenszka, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felesége (Forrás: X/Alexander Soros)