Az Európai Unióban csütörtökön bevezetett új szabályozás nagy változást hoz az Apple 2008-ban bemutatott alkalmazásbolt-koncepciójában. A döntés értelmében az uniós felhasználók immár olyan, iPhone-ra letölthető alkalmazásokhoz is hozzáférhetnek, amelyeket nem az Apple gyártott, emellett alternatív fizetési módokat is találhatnak az alkalmazásokkal kapcsolatos tranzakciókra.
Csattanós választ küldött az Apple Brüsszelnek
Az európai uniós szabályozás apró réseket nyit az iPhone digitális erődjében, amely a hackerek számára új lehetőségeket ad a felhasználók személyes és pénzügyi adatainak ellopására – közölte az Apple a digitális piacokról szóló jogszabály által előírt változtatásokról.

Az európai szabályozó hatóságok a digitális piacokról szóló jogszabály, a Digital Markets Act (DMA) által előírt változtatásoktól a high-tech óriások által megszerzett kontroll feloldását remélik, amellyel a high-tech digitális kapuőrei meghatározó erővé váltak a termékeiket és szolgáltatásaikat használók körében.
Az Apple bírálatot fogalmazott meg az európai iPhone-felhasználókat érintő, meglátásuk szerint szükségtelen biztonsági kockázatokat rejtő új szabályozással kapcsolatban, amely a külső alkalmazások letöltésével növelheti a felhasználókat ért csalások és rosszindulatú támadások számát, egyben lehetőséget ad pornográf tartalmak, illegális kábítószerek és a cég által eddig tiltott tartalmak megjelenítésére az alternatív alkalmazásboltokban.
További Külföld híreink
Az Apple arra is figyelmeztetett, hogy ezek a változtatások a biztonsági óvintézkedések betartása mellett is biztonsági szakadékot hoznak létre az Európai Unión belüli és kívüli felhasználók között. Az uniós szabályozó hatóságok meggyőződése szerint a fokozódó versenyhelyzetből származó előnyök felülmúlják a biztonsági kockázatokat.
A népszerű Fortnite játék gyártója, az Epic állítása szerint az Apple már most megsértette a DMA-t azzal, hogy elutasította a Svédországban tervezett alternatív alkalmazások piacra dobását. Az uniós szabályozó hatóság csütörtökön bejelentette: számon kérik az alkalmazások „blokkolását”, de az Apple az Epic múltbeli viselkedésére hivatkozva jogszerű döntésnek nevezte a lépését.
A Spotify és a videójáték-gyártó Epic Games kifogásolta az Apple szigorításra adott válaszát, azt állítva, hogy az Apple gúnyt űz a szabályozásból.
Ahelyett, hogy tisztességes versenyhelyzetet és új választási lehetőségeket teremtenének, az Apple újabb feltételeivel további akadályokat gördít a konkurencia elé az iPhone-ökoszisztéma megerősítésének céljával
– nyilatkozták a Spotify, az Epic, két tucat kisebb vállalat és szövetségeseik az Európai Bizottságnak címzett március 1-jei keltezésű levelükben. Bár Európa digitális tájképének reformja a Google-t és a Facebookot is különféle változtatásokra kényszerítette, a szabályozás leginkább az Apple filozófiájának lényegét tekintve súlyos érvágás, mivel a cég eddig vaskalapos ellenőrzésnek vetette alá a termékekeivel kapcsolatos szolgáltatásai minden aspektusát.
A behatolhatatlan tér ötlete a cég néhai társalapítója, Steve Jobs fejéből pattant ki, aki a hardver aprólékos megtervezésétől kezdve az eszközökön futó szoftveren történő összes tranzakciót a cég ellenőrzése alá volna.
Az Apple továbbra sem engedélyezi az alternatív iPhone-alkalmazásboltokat az Egyesült Államokban és több mint száz EU-n kívüli országban. Meglátásuk szerint a DMA által előidézett biztonsági kockázatok szintje olyan magas, hogy már kormányzati szervek – különösképp a védelmi, a banki és a segélyszolgálati szektorból – is jelentkeztek náluk azért, hogy megakadályozzák, hogy iPhone-t használó alkalmazottjaik hozzáférjenek az Apple által kiépített „erődön” kívüli alkalmazásokhoz.
Ezek az ügynökségek mind felismerték, hogy a külső alkalmazások letöltése biztonsági veszélyeket jelent, és veszélybe sodorhatja a kormányzati adatok és eszközök biztonságát
– hangsúlyozta az Apple.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Izrael légicsapást mért a Hamászra
Izrael szerint a terroristák gyakran szándékosan civil infrastruktúra mögé rejtőznek.

Ukrajna határozott választ adott a drónokra
Az összes eszközt megsemmisítette a légvédelem.

Trump megérkezett Szaúd-Arábiába
Ezt követően Katarba és az Egyesült Arab Emírségekbe utazik.

Nyom nélkül tűntek el a brüsszeli milliárdok
Az EU nem tudja, hová lett a koronavírus-alap pénze.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Füstös szobák titka – ő küldte Gyurcsánynak a selyemzsinórt

Szoboszlai kihúzta a gyufát a Liverpool-szurkolóknál: „Ehhez még nincs joga”

Szuper terméket akcióz a Lidl: ötezer forinttal olcsóbb a háziasszonyok hasznos segítője

Óriási balhé a Fradinál: az edző a kispadra lökte az üvöltöző játékosát + videó

Angyali védelem: ez a 3 csillagjegy most különösen szerencsés lesz

Összeomlás után nyolcszáz százalékos áramdrágulás Spanyolországban, de a többi orszgában is elszálltak az áramárak

A Real Madrid bajnoka szégyennek nevezte Vinícius tettét a Barcelona ellen

Úton az élvonalba! A Barcika Kispesten is nyert, és karnyújtásnyira került az NB I-től

Csillag István leleplezte Orbánék fondorlatos tervét – demagógiából ötös!

Dobrev Klára megújulása színjáték

P. Diddy tárgyalásán hátborzongató részletek derültek ki

Magyar Péter nagy bajban van: megvan, ki adta át neki a lepkefingként emlegetett felvételt
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Izrael légicsapást mért a Hamászra
Izrael szerint a terroristák gyakran szándékosan civil infrastruktúra mögé rejtőznek.

Ukrajna határozott választ adott a drónokra
Az összes eszközt megsemmisítette a légvédelem.

Trump megérkezett Szaúd-Arábiába
Ezt követően Katarba és az Egyesült Arab Emírségekbe utazik.

Nyom nélkül tűntek el a brüsszeli milliárdok
Az EU nem tudja, hová lett a koronavírus-alap pénze.