A novemberben esedékes elnökválasztás miatt a felmérés azt is megkérdezte a választópolgároktól, hogy mennyire értenek egyet a következő állítással: „A média az önök számára legfontosabb kérdésekről fog beszámolni”. Csak a válaszadók 42 százaléka mondta azt, hogy bízik ebben, míg 54 százalékuk nem.
Arra a kérdésre, hogy „a média minden jelöltről tisztességesen fog-e tudósítani”, még lehangolóbban válaszoltak az amerikaiak: csak 31 százalékuk volt biztos abban, hogy a média így tesz, míg 65 százalékuk nem volt biztos ebben.
Ezen kívül a valószínű szavazóknak csak 36 százaléka bízott abban, hogy „a média elegendő kontextust fog nyújtani a választóknak ahhoz, hogy megértsék a választást”, míg 60 százalékuk szerint ez nem így lesz.
A demokraták egyébként sokkal inkább bíztak az országos hírmédiában, mint a republikánusok, akiknek csak 24 százaléka mondta ezt, míg 73 százalékuk szerint nem megbízható a média. A függetlenek esetében ez az arány 35 százalék volt az 59 százalékkal szemben.
A republikánusok évek óta szkeptikusabbak a médiával szemben, és Donald Trump korábbi elnök is „a nép ellenségének” és „fakenews-nak” nevezte a médiát, ami sokkal ellenségesebbé tette a republikánusok és a média kapcsolatát, emlékeztet a Gazette amerikai hírportál.
A mainstream média komoly kritikákat kapott korábban a Trumpról szóló negatív hangvételű tudósításaiért és a Hunter Biden laptopjával kapcsolatos botrány tálalásáért, miután azt orosz beavatkozásként aposztrofálták, később azonban kiderült, hogy a történet nagyrészt igaz.
Ami más amerikai intézményeket illet, a felmérés szerint a demokrata szavazók nem bíznak az amerikai Legfelsőbb Bíróságban, míg a republikánusok igen, a függetlenek pedig megosztottak. Összességében a valószínű szavazók 56 százaléka bízik a bíróságban, míg 40 százalékuk nem.