A CIDI adataiból kiderül, hogy 2023-ban 379, míg 2022-ben 155 zsidóellenes incidensről szóló bejelentést rögzítettek. A szervezet felhívta a figyelmet, hogy különösen a Hamász október 7-én elkövetett terrortámadása és a gázai háború megindítása után nőtt meg hirtelen az incidensek száma; múlt októberben az előző három év októberi átlagához képest, több mint 800 százalékkal nőttek az ilyen jellegű bejelentések.
A szervezet szerint az antiszemitizmus terjedése az oktatási intézményekben a legaggasztóbb.
Az antiszemita esetek száma tavaly az iskolákban ötször nagyobb volt, mint korábban. A zsidó diákok sértegetésekkel, fenyegetésekkel és még erőszakkal is szembesültek társaik részéről
– mutat rá a jelentés, hozzátéve, hogy „a tanárok nem rendelkeznek kellő ismeretekkel vagy határozottsággal a problémák kezelésére és a biztonságos tanulási környezet biztosítására."
A jelentésben az áll, hogy az antiszemita incidensek több mint fele olyan írásbeli megnyilvánulásokra vonatkozott, amelyeket a zsidók például e-mailben vagy postai úton vagy szöveges üzenetben kaptak. A CIDI a közösségi médiában megnyilvánuló antiszemitizmus kifejezéseit nem vette bele az adatgyűjtésbe, mert az „túlságosan kiterjedt ahhoz, hogy nyomon lehessen követni".
Összességében a szervezet tavaly körülbelül 1550 bejelentést kapott, ezeknek körülbelül a negyede került be a jelentésbe, mivel a többi „nem vagy csak részben felelt meg az antiszemitizmus definíciójának, csak Izrael államot és annak kormányát bírálta".