Malmőben május 5. és 11. között, és a döntő napján akár százezer látogatóra is számítanak, és a malmői rendőrség már több bejelentést is kapott tüntetésekről, amelyeken amiatt akarnak tiltakozni, hogy Izraelt nem zárták ki az Eurovízióból.
A biztonsági helyzet kihívást jelent, de büszkék vagyunk arra, hogy otthont adhatunk az Eurovíziónak
– mondta Malmö biztonsági igazgatója, Per-Erik Ebbestahl. Hozzátette, „lesznek jól látható biztonsági intézkedések, különböző típusú ellenőrzéseket fogunk alkalmazni. A Folkets Parkban például táskatilalom lesz érvényben”.
A svéd rendőrség is szigorú intézkedéseket jelentett be.
Malmőben mindenhol rendőrök lesznek ebben az időszakban, extra erősítéssel ott, ahol a különböző országok küldöttségei tartózkodnak
– mondta Norling az Aftonbladetnek. Arra a kérdésre, hogy a norvég és dán rendőrök viselnek-e majd fegyvert, nem válaszolt közvetlenül, de elmondta, hogy „a szokásos felszerelésük lesz náluk”, és Malmőben dán és norvég rendőrautókat is lehet majd látni.
A rendőrség szerint az Eurovízióval kapcsolatban szigorúbb határellenőrzésre is szükség lehet.
Ahogy arról lapunk is beszámolt, korábban sokan azt kérték a szervezőktől, hogy zárják ki a négyszeres győztes Izraelt a versenyből. Svédországban több mint ezer zenész, köztük Robyn nyílt levelet írt az esemény szervezőjének, az Európai Műsorszolgáltatók Szövetségének (EBU), amelyben felhívta a figyelmet „a humanitárius katasztrófával szembeni képmutatásra Gázában”. Korábban a finnek is azt jelentették be, hogy készek bojkottálni a versenyt, amennyiben izraeli versenyző indulhat az Eurovízión.