Nukleáris hatalmak csaptak össze, elkezdődött, amitől tartottunk

A háborús pszichózisban szenvedő politikusok miatt egyre közelebb a harmadik világháború. A nukleáris szuperhatalmak egymásra mutogatnak, amiért az atomfegyverek bevetése is lehetséges. Amerika az orosz, kínai és észak-koreai fenyegetésekre válaszul tenne lépéseket. Peking is reagált a washingtoni bejelentésekre.

2024. 06. 08. 19:26
Fotó az orosz védelmi minisztérium által 2024. május 21-én közzétett videóból, amely azt mutatja be, ahogy az oroszok taktikai atomfegyver-gyakorlatot tartanak az ország déli katonai körzetében. (Fotó: Orosz Védelmi Minisztérium / AFP) Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Peking azzal vádolta meg az Egyesült Államokat, hogy aláássa a nukleáris leszerelést – írja a Newsweek. A kínai amerikai nagykövetség kritikája azután érkezett, hogy a Fehér Ház egyik magas rangú illetékese arra figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államoknak ki kell bővítenie nukleáris fegyverarzenálját, válaszul arra, hogy Oroszország, Kína és Észak-Korea töretlenül növeli nukleáris programjait. 

Illusztráció, nukleáris háborúra készülhet az emberiség? (Fotó: Pixabay, geralt)
Nukleáris háborúra készülhet az emberiség? (Fotó: Pixabay, geralt)

A nukleáris fegyverek mint elrettentő eszközök

Mint arról korábban a Magyar Nemzet is írt, Pranay Vaddi, az amerikai elnök különleges asszisztense és a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsának vezető igazgatója megjegyzései az Egyesült Államok, valamint Oroszország és Kína közötti növekvő feszültség közepette születtek. 

Vaddi a nukleáris előkészületekkel kapcsolatban úgy fogalmazott, az Egyesült Államoknak több stratégiai nukleáris fegyverre lesz szüksége az elkövetkező években ahhoz, hogy elrettentse Oroszországot, Kínát és más ellenfeleit. 

Hozzátette:

Teljes mértékben fel kell készülnünk arra, hogy végrehajtsuk, ha az elnök meghozza ezt a döntést.

A kínai nagykövetség egyik meg nem nevezett képviselője szerint ezek a megjegyzések azt mutatják, hogy Washington aláássa a nukleáris leszerelést, és úgy vélte az Egyesült Államoknak fel kellene hagynia ezzel. 

Amerikának csökkentenie kell az atomfegyverek szerepét a nemzeti és kollektív biztonságpolitikában, és felelősségteljesen kell fellépnie a világ jólétéért

 – mondta a nagykövetség képviselője. 

Közben egyre többen tartanak attól, hogy egy teljes körű háború robban ki. Emmanuel Macron francia elnök kijelentései, miszerint nem zárja ki a nyugati csapatok küldését Ukrajnába, illetve hogy egyes hírek szerint a francia kiképzőtisztek már ukrán földön vannak, mind-mind efelé mutatnak.

A nyugati provokációkra pedig, mint arról a lapunk korábban beszámolt, májusban Oroszország taktikai atomfegyver-gyakorlatot kezdett. 

Borítókép: Fotó az orosz védelmi minisztérium által 2024. május 21-én közzétett videóból, amely azt mutatja be, ahogy az oroszok taktikai atomfegyver-gyakorlatot tartanak az ország déli katonai körzetében. (Fotó: Orosz Védelmi Minisztérium/AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.