Brüsszel nem teszi a dolgát

Az Ukrajnán keresztüli olajszállítások felfüggesztésének ügyében az Európai Bizottságnak a tagállamok és nem egy tagjelölt mellett kellene kiállnia – mondta ifjabb Lomnici Zoltán, a Századvég jogi szakértője a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában

2024. 07. 28. 10:27
Ursula von der Leyen és Manfred Weber az Európai Parlamentben. Fotó: Purger Tamás/MTI Fotó: Purger Tamás
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az alkotmányjogász hozzátette, cinikusnak és felszínesnek tartja a kérdésre adott választ, miszerint az érintett államoknak vannak tartalékaik.

Egyszerűen a bizottság nem teszi a dolgát

 – fogalmazott.

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottságnak az Európai Néppárt (EPP) által jelölt eddigi elnöke az újraválasztása után az Európai Parlament plenáris ülésén Strasbourgban 2024. július 18-án.(Fotó: MTI/EPA/Ronald Wittek)
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottságnak az Európai Néppárt (EPP) által jelölt eddigi elnöke az újraválasztása után az Európai Parlament plenáris ülésén Strasbourgban 2024. július 18-án.(Fotó: MTI/EPA/Ronald Wittek)

Rámutatott, az ukrán félnek a nemzetközi energetikai chartából és a csatlakozási tárgyalások során megkötött egyezményekből származó kötelezettségei mellett morális kötelezettségei is lehetnek, mert történelmi jelentőségű az az elektromosáram-exporttámogatás, amelyet Magyarország nyújt Ukrajnának.

Itt van hiányérzetük a magyar embereknek, hogy miért kell a kormánynak egy ilyen szituációban, ahol egyértelműen az ukrán fél sért szabályokat, további energiákat lekötni, és az igazáért a végletekig elmenni hazánknak

 – válaszolta a szakértő arra a felvetésre, hogy a felek az ügyben választott bírósághoz fordulhatnak.

Ifjabb Lomnici Zoltán a migráció ügyében Magyarországra kiszabott bírságról szólva kijelentette, meggyőződése, hogy Magyarország mindvégig jogkövető magatartást tanúsított, és egy politikai ítélet született.

Úgy véli, az Európai Unió attól tart, hogy nem kizárható a magyar Alkotmánybíróságon egy döntés, amely a német, a francia és az olasz korábbi alkotmánybírósági döntésekhez hasonlóan kimondja: alkotmányos identitásba ütközik az Európai Bíróság ítélete, ezért nem hajthatja végre Magyarország.

Borítókép: Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) elnöke (j), miután felszólalt az Európai Parlament plenáris ülésén, vele szemben Ursula von der Leyen, az Európai Bizottságnak a Néppárt által újraválasztásra jelölt eddigi elnöke Strasbourgban 2024. július 18-án (Fotó: MTI/Purger Tamás)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.