Olaszország háborog: kolosszális igazságtalanság, ami az olimpián történt

Felháborodott Olaszország a kolosszális igazságtalanság miatt. A túlnyomórészt férfikromoszómákkal rendelkező algériai ökölvívó győzelmet aratott az olasz női ellenfelével szemben a franciaországi olimpiai játékokon. A 2024-es párizsi olimpia a történelem progresszív ideológiáktól legjobban áthatott sporteseménye. Meloni szerint az inkluzivitás elsőrendű áldozatai a nők.

2024. 08. 02. 10:00
Boxing - Olympic Games Paris 2024: Day 6
Az algériai Imane Khelif (piros színben) a 2024-es párizsi olimpiai játékok hatodik napján a North Paris Arénában 2024. augusztus 1-én Franciaországban. (Fotó: Fabio Bozzani / ANADOLU / Anadolu az AFP-n keresztül) Fotó: Anadolu via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az olasz sportvilág és a közvélemény egyhangúlag háborodott fel Angela Carini méltatlan vereségén. Imane Khelif a korábbi világbajnokságokon a nemi teszteken megbukott bokszoló szó szerint szétverte a fejét. Negyvenhat másodpercig tartott a küzdelem, aztán Angela Carini úgy döntött, feladja a harcot Imane Khelif ellen. Miután a bírók hivatalosan is regisztrálták döntését letérdelt a ringben és zokogni kezdett. 

Az algériai Imane Khelif a 2024-es párizsi olimpiai játékok hatodik napján a North Paris Arénában 2024. augusztus 1-én. (Fotó: Fabio Bozzani / ANADOLU / Anadolu az AFP-n keresztül)
Az algériai Imane Khelif a 2024-es párizsi olimpiai játékok hatodik napján a North Paris Arénában 2024. augusztus 1-én (Fotó: Fabio Bozzani/ANADOLU/Anadolu via AFP)

Bementem a ringbe küzdeni. Nem akartam feladni, de egy ütés annyira fájt, hogy azt mondtam, elég ebből

 – magyarázta Angela Carini könnyek között a döntését majd, hozzátette emelt fővel távozik. 

A nők elleni diszkrimináció súlyos példáját láthattuk, hiszen egyetlen nő sem érdemli, hogy erőfeszítéseit, méltóságát ás álmait a befogadás ideológiája miatt meglopják tőle

– méltatlankodnak az olaszok. Giorgia Meloni kormányfő kínai látogatásáról kislányával, Ginevrával egyenesen Párizsba utazott, hogy üdvözölje az olasz versenyzőket. A miniszterelnök személyesen találkozott Angelával, hogy együttérzéséről biztosítsa a sportolónőt. Közösségi oldalán közzétett egy fotót az ökölvívóval, majd hozzátette. Biztos abban, hogy Angela egy napon egy tisztességes versenyben megkapja azt az elismerést, amit megérdemel. 

Meloni a sajtónak nyilatkozva megköszönte Angelának, hogy bátran ringbe szállt. Hiszen ezekben a helyzetekben sokat számít, hogy mi van az ember fejében, a szívében, mennyire elhivatott hazájáért, de számít az egyenrangú felek közötti küzdelem is. – Meglátásom szerint ez nem egyenrangú küzdelem volt – szögezte le Meloni. – Nem értek egyet az Olimpiai Bizottság döntésével, de ezt évek óta hangoztatom, azóta, hogy megváltoztatták a szabályzatukat – tette hozzá.

– Az Olasz Testvérek már akkor kezdeményezésben jelezte, hogy milyen következményi lehetnek a döntésnek. Tény, hogy az algériai ökölvívó vérében kimutatott tesztoszteron miatt nem lehet egyenrangú megmérettetésről beszélni, nem beszélve a sportoló biztonságáról. Oda kellett volna figyelni arra, hogy a diszkrimináció elleni harc ne váljon valós diszkriminációvá. Évek óta magyarázok, hogy a végtelenségig kihegyezett tézisek negatívan befolyásolhatják a nők jogait. Meggyőződésem, hogy a férfi jegyeket hordozó atléták nem indulhatnak a nők között. Nem akarok senkit sem diszkriminálni, de a női sportolóknak biztosítani kell, hogy egyenrangú felek küzdhessenek meg az ötkarikás játékokon – nyilatkozta Meloni.

Több olasz civil szervezet is felszólalt a női sportolók védelmében. A Pro Vita e Famiglia nonprofit szervezet aláírásgyűjtésbe kezdett. Petíciót nyújtanának be a Nemzetközi Olimpiai Bizottsághoz, valamint az Olasz Olimpiai Bizottsághoz, hogy egyetlen sportágban se legyen megengedett, hogy férfiakkal kell megküzdenie a nőknek. Carini edzője az esettel kapcsolatban úgy nyilatkozott az olasz sajtónak, hogy Angela nem gondolkozott korábban arról, hogy visszalépjen. Könnyebb lett volna nem megjelenni, mert egész Olaszország napok óta kérte, hogy ne harcoljon. De Angela motivált volt és meg akarta csinálni. Az edző azt is elmondta, hogy a sorsolást követően, amikor Angela találkozott ellenfelével, egyetlen dolgot mondott: 

Ez nem helyes.

A verseny napján azonban nem gondolkodott a visszalépésen. Az edző azt is elmondta, a küzdelem során biztatta Angelát, hogy bírja ki legalább az első kör végéig, de az erőteljes fájdalmak miatt és testi épsége megóvása érdekében inkább visszalépett. 

Matteo Salvini kormányfő-helyettes, a Liga főtitkára az X-en köszönte meg Angela Carini kitartó küzdelmét. 

Túl erős ütéseket kapott, igazságtalan. Szép volt Angela, ügyes voltál

 – írta. 

Ez valóban nem olimpiai jelenet volt. Szégyen azokra a bürokratákra nézve, akik megengedték a mérkőzést, amely nyilvánvalóan nem biztosított egyenlő feltételeket

 – hangsúlyozta. Az olasz ellenzéki politikusok azonban úgy vélik, az ideológiai harc befolyásolhatta Carini visszalépését.

Angela harcolni akart. Valójában ringbe is szállt. De minden bizonnyal az is lehetséges, hogy ez a sok vita hatással volt rá

– jegyezte meg a baloldali Demokrata Párt politikusa, Laura Boldrini.

Borítókép: Az algériai Imane Khelif (piros színben) a 2024-es párizsi olimpiai játékok hatodik napján a North Paris Arénában 2024. augusztus 1-jén Franciaországban (Fotó: Fabio Bozzani/Anadolu/Anadolu via AFP)

 



 



 



 


 



 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.