A francia biztosjelölt a zöldátmenetről és ipari fejlődésről beszélt az EP-képviselők előtt

Stephane Séjourné, az Európai Bizottság jólétért és ipari stratégiáért felelős ügyvezető alelnöki tisztségének várományosa bemutatta programját az Európai Parlament előtt. Beszédében az európai ipar zöldátmenetének, a készségfejlesztésnek és a kínai túlkapacitások jelentette kihívásoknak kezelését emelte ki.

2024. 11. 12. 16:21
 Stéphane Séjourné
Stéphane Séjourné Forrás: Európai Parlament
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Stéphane Séjourné francia biztosjelölt, aki az új jólétért és ipari stratégiáért felelős ügyvezető alelnök lehet az Európai Bizottságon belül, már a bevezető beszédében számos kulcsfontosságú kérdésben egyértelműen állást foglalt, igyekezve minél több területet lefedni, hogy erős jelöltként mutassa be magát.

Séjourné beszédének egyik kiemelt pontja Mario Draghi volt olasz miniszterelnök sürgető javaslatainak visszhangozása volt. Séjourné hangsúlyozta, hogy Európának azonnali lépéseket kell tennie, különösen Donald Trump újraválasztása után, amely a globális politikai és gazdasági viszonyok újrarendeződését is eredményezheti.

Séjourné kiemelte Európa képzettségi szakadékának mielőbbi kezelését, amely elengedhetetlen az európai ipar megújulásához és versenyképességéhez. Külön figyelmet szentelt a kis- és középvállalkozásoknak, amelyeket központi szereplőként határozott meg minden, a gazdaság fellendítését célzó stratégiájában. Kifejtette, hogy a kkv-k támogatása nélkül az európai ipar és innováció területén nehezen érhető el valódi fejlődés.

Séjourné beszédében felajánlotta a kompromisszum lehetőségét a távközlési ipar szereplőinek, amely jelenleg huszonhét különálló piacot foglal magában Európában. Hangsúlyozta, hogy az EU-nak egységes piacot kell szem előtt tartania, amely elősegítheti az innovációt és az ipar versenyképességét.

A kínai gazdaság hatásaira is reflektált, különösen az európai vállalatokat „megölő” túlkapacitások kérdésében. Séjourné szerint a hagyományos kereskedelmi politika már nem alkalmas a jelenlegi geopolitikai környezet kezelésére, amelyben Kína agresszív kapacitáskiépítése jelentős fenyegetést jelent az európai iparra. Séjourné hozzátette, hogy az Európai Uniónak mind állami, mind magánberuházásokra szüksége van annak érdekében, hogy megnyerje a befektetési harcot, amely Európa jövőbeli gazdasági versenyképességét meghatározhatja.

Séjourné beszéde határozott üzenetet küldött az európai ipar szereplőinek és a parlamenti képviselőknek: olyan stratégiát kíván követni, amely egyszerre teszi lehetővé a zöld- és ipari átalakulást, mindemellett erősíti Európa globális gazdasági pozícióját.

 

Borítókép: Stéphane Séjourné (Forrás: Európai Parlament)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.