Soros György kitüntetést, Rogán Antal kitiltást kap a 12 nap múlva búcsúzó amerikai kormánytól és az éppen csomagoló David Pressman nagykövettől. Soros pontosan azért kap kitüntetést, amiért a magyar kormány büntetést. Háború, bevándorlás, LMBTQ. Soros és Pressman ezeket támogatják. Mi meg nem.
– fogalmazott közösségi oldalán Menczer Tamás, a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója. Mint mondta:
Pressman nem nagykövet volt, hanem Soros György helytartója.
„Ránk akarta erőltetni a háborút, a bevándorlást és a genderőrületet. Megvédtük magunkat, Pressman kudarcot vallott, ezért ideges. Csomagolás közben ezért cirkuszol. 12 nap múlva mindez a múlté lesz. Pressman izgalmas vacsoráit érdekes asztaltársaságával Amerikában folytathatja, mi pedig Donald Trumppal dolgozunk tovább a békéért, a biztonságért és a családokért” – zárta bejegyzését Menczer Tamás.
A leköszönő Biden-kormányzat lépése, miszerint szankciós listára helyezte Rogán Antalt, a magyar miniszterelnök kabinetfőnökét
egyfajta bosszú, hiszen Pressman nagykövet nem volt sikeres a kormány leváltásában, és a guruló dollárok sem érték el a kívánt hatást
– fogalmazott korábban Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója. Kiszelly szerint Pressman a 2022-es magyar választások után sem tudta elérni azokat az eredményeket, amelyeket a demokraták reméltek tőle.
Pressman Soros bábja volt
David Pressman Soros egyik régi embere. A búcsúzó amerikai nagykövet Soros György egyik szervezeténél, az American Civil Liberties Unionnál kezdte jogi pályafutását. David Pressman később számos, a demokrata kormányokhoz, valamint a liberális mainstreamhez kötődő pozíciókban is feltűnt.
Pályája ezer szállal kötődik az amerikai baloldalhoz és a Soros-birodalomhoz.
Az Obama-korszakban ENSZ-nagykövetként tevékenykedett, magyarországi nagykövetté kinevezése előtt pedig nemzetközi emberi jogi ügyvédként és a Jenner & Block New York-i partnereként dolgozott. 2021-ben több mint 1,73 millió dollár (több mint 600 millió forint) kompenzációt kapott az ügyvédi irodától – írta meg a Hirado.hu.
Pressman tagja volt annak az ügyvédcsoportnak is, amely a manhattani szövetségi bíróságon perelt két orosz bankot a 2014-ben Kelet-Ukrajna felett lelőtt Malaysia Airlines járatának tragédiájában meghalt amerikai állampolgár nevében. 2016-tól – a Magyarországot rendszeresen kritizáló – George Clooney színész alapítványában töltött be igazgatói tisztséget, egészen 2020 januárjáig.
Pressman a Soroshoz köthető American Civil Liberties Union (ACLU) chicagói szervezetének munkatársa is volt. Az Origo szerint az ACLU lényegében a magyar TASZ amerikai megfelelője, és ők is bőven kapnak forrásokat a milliárdos spekuláns Nyílt Társadalom Alapítványok elnevezésű szervezetétől.
Ezek ismeretében nem csoda, hogy David Pressman azonnal kiállt Soros György fia, Alexander Soros mellett és „összeesküvés-elméletnek” nevezte Orbán Viktor Twitter-bejegyzését, amiben a Soros-birodalmon belüli öröklést a Keresztapa című filmsorozathoz hasonlította a miniszterelnök – hívta fel rá a figyelmet a Pesti Srácok.
Pressmannek érdekében is állt megvédeni Soros fiát, hiszen
Joe Biden nagykövete és Alexander Soros több szálon is kapcsolódnak egymáshoz.
2015-ben például maga Pressman fogadta Alexander Soros személyes alapítványának nyerteseit az ENSZ-ben. De ez még nem minden. Még az 1990-es években Pressman az amerikai külügyminiszter Madeleine Albright tanácsadójaként tevékenykedett. Albright szoros kapcsolatokat ápolt Soros Györggyel és fiával. 2009-ben Jacob Rotschilddal és Soros Györggyel együtt fektetett be a Helios Tower Africába, amelynek célja az volt, hogy több ezer telefontornyot építsenek a déli kontinensen.
Alexander Soros még 2017-ben hozott nyilvánosságra egy George Clooney-val közösen készült fotót, amelyen Davosban találhatóak a Clooney Foundation által szervezett ebéddel összekötött megbeszélésen. Akkoriban már David Pressman volt a színész alapítványának ügyvezető igazgatója.
Sorosék tartanak Trump visszatérésétől
A Soros-szervezetek óriási forrásokat mozgósítottak a 2024-es elnökválasztási kampányban, mert mániákusan féltek Donald Trump visszatérésétől. Alexander Soros apja „méltó” utódja, gátlástalanság és háborúpártiság terén még apján is túltesz. Semmitől sem riad vissza, és tűzzel-vassal terjeszti a liberalizmus legszélsőségesebb megnyilvánulásait.
A 37 éves Alex Soros, mióta Joe Biden az amerikai elnök, legalább 14 alkalommal járt a Fehér Házban. Ő is az illegális bevándorlás támogatója. Rendszeresen tesz közzé olyan videót, amelyben arra buzdítja a migránsokat, hogy induljanak meg Európa felé. A Soros család olyan ügyészek megválasztását is finanszírozta, akik visszaeső bűnözőket helyeztek szabadlábra vagy kiálltak a kábítószer-fogyasztók mellett.
Alex Soros nyíltan és provokatívan vállalja kapcsolatát a divattervező és politikai aktivista Maxwell Osborne-nal. Az Origo szerint Alexander Soros elkötelezetten háborúpárti, és azt is sürgette, hogy a Nyugat katonákat is küldjön Ukrajnába. Helytartói – lásd David Pressman – útján mindent megtett, hogy a magyar embereket rábírja a fegyverszállításokat és a katonák küldését ösztönző hazai szereplők támogatására.
Az elemzők szerint a magyar választások előtt maga Alexander Soros adhatott engedélyt arra, hogy a Soros-birodalom NGO-i dollármilliókkal támogathassák a hazai baloldal kampányát.
Lapunk korábban arról is írt, hogy a bukott amerikai kormány Soros-pénzből működő szervezetre hivatkozva indított bosszúhadjáratot.
Összefüggést lehet a Korrupciókezelési Index és a pozíciójából néhány nap múlva távozó David Pressman hivatala és szintén megbukott elnökük, Joe Biden adminisztrációja között – írta a Mandiner. Pressman és Biden olyan NGO-ra hivatkozva tette tiltólistára Rogán Antalt, amelyet a kormányuk és az általuk nemrég kitüntetett Soros György is pénzel.
A Korrupcióérzékelési Indexet ugyanis az a Transparency International (TI) készítette, amely támogatást kap többek között az Egyesült Államok külügyminisztériumához kapcsolódó szervezetektől és Soros Györgytől is.
Látható: Pressman és Biden kicsinyes bosszúja a szankciós lista, mögöttük pedig Soros áll.
Borítókép: David Pressman (Fotó: Ladóczki Balázs)