– Nemrég kerek évfordulót ünnepelt. Amikor elindult a pályán, gondolt arra, hogy a hetedik iksz után is a színpadon lesz?
– Ezt senki nem tudhatja előre, így én sem. Több mint ötven évet húztam le a zenészszakma sűrűjében, persze akadtak üresjáratok is. Már tizenöt évesen profi dobosnak készültem, akkor elhatároztam, hogy ebből szeretnék megélni. Ha úgy tetszik „megélhetési muzsikus” vagyok, mivel máshoz nem értek. Ettől függetlenül ahhoz a generációhoz tartozom, amely a zenét, az egész műfajt a lelkében hordozza. Ha nem így lenne, és nem tudnék szakmailag teljesíteni, már rég kihajítottak volna mindenhonnan. Napi négy-öt órán keresztül gyakorlok a próbateremben. Imádom a zenét, az újakra is fogékony vagyok, gyakran eljárok a fiatalok koncertjeire.
– Több zenekarban megfordult, ebből – persze a Piramis mellett, amelyre hamarosan rátérünk – három fontos állomást emelnék ki: a Non-Stop-, valamint a R.A.B.B.-, illetve Mini-korszakot. Mit jelentettek önnek e formációk?
– A Non-Stop az egész fiatalságomat jelentette. Meghaltunk a zenéért. Gimnazistaként szívtam magamba az igényes muzsikát, a jókedvet, az akkor szövődő barátságokat és a szabadságvágyat. De ott voltak a közös bulizások, beszélgetések, és a zenéről való töprengések is. Kiváló iskola volt. Jórészt egyetemista, értelmiségi emberek közé kerültem, de a közönség is főképp ebből a rétegből került ki. Turnéztunk az Omegával és a Locomotiv GT-vel, amelyektől ellestük, miként kell profi módon muzsikálni. A zenekarvezető, Zádor István zongorista hosszú ideig zenélt, summa cum laude fokozattal végezte el az orvosi egyetemet, ma Amerikában praktizál.
A Piramis-korszak után sok jó zenésszel dolgoztam színházban, többek között Muck Feri szaxofonossal. Sokat beszélgettünk arról, hogy ideje lenne valami blueszenekart összehozni, amit Török Ádám is – aki a rendszerváltozás utáni időkre ugyancsak zenekar nélkül maradt – támogatott. Egy közös dzsemmelés kapcsán jött az ötlet az R.A.B.B., vagyis a Rhythm and Blues Branch megalakítására. 1991-től hét éven keresztül komoly sikereket értünk el, majd Ádám az ötvenedik születésnapja után a „Rabbocska” ritmusszekciójával (Kerékgyártó István és jómagam), valamint a visszatérő régi zenésztárssal, Németh Karcsi billentyűssel ismét felélesztette a Mini-formációt. A mérleg: rengeteg hazai és határainkon túli közös buli, élmények – és barátság. Tizennyolc szép évet töltöttünk együtt.