Kaszás Attila-díj – Jelöltek 2021
Fándly Csaba 1983-ban született Nagykárolyban. Itt végezte általános, majd középiskolai tanulmányait, miközben versmondóként kezdett az előadó-művészettel ismerkedni. Első fellépései a helyi református templomban, iskolai rendezvényeken, később pedig a városi rendezvényeken voltak. Versmondó és diákszínjátszó versenyek sokaságán vett részt Erdélyben és Magyarországon is. A „Hepaj” csapat tagjaként országos diákszínjátszó fesztiválokon szerepelt. 2002-ben vették fel a Pesti Magyar Színiakadémiára, a Magyar Színház stúdiójába, ahol osztályfőnökei voltak Huszár László és Sipos Imre. Dolgozott többek között Iglódi Istvánnal, Vidnyánszky Attilával, Agárdy Gáborral, Béres Ilonával. A Magyar Színház stúdiójának elvégzése után a Kaposvári Egyetem Művészeti Főiskolai Karának színész szakán folytatta tanulmányait, ahol 2008-ban szerezte meg diplomáját. 2008 óta a Kaposvári Csiky Gergely Színház tagja.
Gulácsi Tamás 1984-ben született Békéscsabán. Színészeti tanulmányait először a Csabai Színistúdióban kezdte, majd 2003 és 2006 között a Pesti Magyar Színiakadémiára járt. 2009-ben színészi végzettséget szerzett a Kaposvári Egyetem Művészeti Főiskolai Karán. 2009 és 2012 között a Kaposvári Csiky Gergely Színház tagja volt, majd 2013-tól a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház társulatához csatlakozott.Több szakmai elismerésben és díjban részesült, többek között a 2015-ös Villám drámaíró versenyen legjobb férfi szereplő díjat nyert, 2019-ben pedig a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház társulatának tagjai Móricz-gyűrűt szavaztak meg az adott évadban nyújtott kiemelkedő teljesítményéért. Fontosabb szerepei között tartja számon Banquo megformálását William Shakespeare Macbeth című drámájában, valamint A Padlás című előadásban Rádiós szerepét.
Rusznák András 1984-ben született. A Soós Imre-díjas színész pályája a debreceni Ady Endre Gimnázium dráma tagozatán indult. A színjátszás mellett ekkor kezdett el írni. 2005 és 2009 között a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatója volt Marton László és Hegedűs D. Géza osztályában. Mesterként tekint Székely Gáborra, akitől szintén tanulhatott az egyetemen, és Novák Eszterre is, akivel a tatabányai Jászai Mari Színházban dolgozott. Szabadúszóként játszott a Vígszínházban, a Pécsi Nemzeti Színházban és a HoPPart Társulattal. 2012 és 2016 között a Miskolci Nemzeti Színház tagja volt, majd 2016-tól Kováts Adél szerződtette a Radnóti Miklós Színházhoz. A Radnóti Színházban emblematikus szereppel indított, A párnaember Michaeljeként. A társulat közösségi életében központi szerepet tölt be. A nézők azonban nem csupán a színpadon, de a televíziós szerepei miatt is ismerhetik, hiszen 2019 óta állandó szereplője a Mi kis falunk című sorozatnak.