Az M5 kulturális csatorna a világkiállítás megnyitójához időzítve, szeptember 25-én 16 órától tűzi műsorára a Világháborútól a világkiállításig című 2021-es magyar természetfilmet, amely bemutatja, hogy a II. világháború pusztítása után nemcsak a civil életben volt szükség rehabilitációra, hanem a természet és a vadállomány is segítségre szorult. Az október 14-ig tartó esemény tematikájához igazodva természetesen több természetfilmet is láthatnak az M5 nézői, ezekről a csatorna műsorújságjában lehet bővebben olvasni. Az M5 Librettó című hétköznap esti műsora, illetve Híradója rendszeresen beszámol a világkiállítás kulturális eseményeiről, a vidéki helyszínek érdekességeiről. A jubileumi világkiállítás megnyitásának tiszteletére a Müpa Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében hangzik fel először Dubrovay László a kiállításra komponált műve a Nemzeti Filharmonikus Zenekar előadásában. A szeptember 26-i ősbemutató 22:45-től lesz látható az M5 műsorán.
A Duna Televízió két természetfilmet is műsorára tűz a megnyitás hetében a világkiállítás tematikájához kapcsolódva. Szeptember 25-én 15.45-től a Kittenberger – Az utolsó vadászat című magyar természetfilmet, majd szeptember 26-án a Féltve őrzött kincsünk, a magyar gímszarvas című ismeretterjesztő filmet láthatják a nézők 13.20-tól. Előbbi bemutatja, milyen karakter volt Kittenberger Kálmán, betekintést nyújt a világhírű magyar Afrika-kutató életébe, aki összesen másfél évtizeden át járta a kontinenst, ezernyi felejthetetlen élményét pedig a mára már klasszikussá vált történeteiben jegyezte le. Utóbbi film pedig Európa talán legcsodálatosabb vadfaját, a gímszarvast mutatja be, a történelmünkben is kiemelt szerepű csodaszarvas legendájával.
A Kittenberger Kálmánról szóló film kapcsán lesz a Duna Televízió délelőtti magazinműsorának, a Család-barátnak a vendége Bodrogi Gyula, a világkiállítás egyik nagykövete, valamint Bán Beatrix, a Diana Vadászhölgy Klub elnöke, a Vadászati Kulturális Egyesület alelnöke is. Ezenkívül a Család-barát és Almárium című műsorokban a vadgazdálkodással is megismerkedhetnek a nézők, sőt többször is láthatnak élő bejelentkezéseket a kiállítás helyszíneiről, eseményeiről.
Érdemes követni az M1 aktuális csatorna műsorait is, hiszen rendszeres bejelentkezésekkel, beszámolókkal várják a nézőket a világkiállítás eseményeiről, helyszíneiről.
A Kossuth rádió vidéki magazinja, a Hajnal-táj is minden nap kiemelten foglalkozik a természet és a vadgazdálkodás témájával a kiállítás ideje alatt. Szeptember 23-án a Kalendáriumban gróf Széchenyi Zsigmond, a legismertebb magyar vadász és író munkásságával ismerkedhetnek meg a hallgatók. A múzeum- és könyvtáralapító Széchényi Ferenc ükunokájának életét az állatvilág és a természet felfedezése határozta meg. Szeptember 28-án a rádió Napközben című műsora is a világkiállítás tematikájához igazodik. A nők és a vadászat kapcsolatáról lesz szó a rádió Gondolat-jel című műsorában október 3-án vasárnap délelőtt, ezen a napon délután pedig a Kívánságkosárban hangzanak el a Hungexpo látogatóinak kérései, továbbá az esemény nagykövetei közül Bodrogi Gyula színművész és Kemény Dénes, a magyar vízilabda-válogatott egykori szövetségi kapitánya is megszólal a műsorban. Élő bejelentkezést is hallhatnak a rádióban, a vásárosnaményi vidéki helyszín eseményeiről tudósít az Országjáró október 9-i, szombati adása.
Bodrogi Gyula a Dankó Rádióban is mesél vadászathoz, természetjáráshoz kapcsolódó élményeiről. A Nemzet Színésze szeptember 25-én Nádas György Jó pihenést! című műsorában lesz hallható.
A világkiállítás gálakoncertje, amely a Müpában szeptember 26-án 19.30-kor kezdődik, fontos szerepet kap a Bartók rádióban is. A karmester, Farkas Róbert a Muzsikáló délután szeptember 24-i beszélgetésében mesél a koncertről, amelynek során csupa olyan muzsikát hallgathat a közönség Rameau-tól Eötvös Péterig, amely vadról és vadászról, elemekről és évszakokról, állat és ember kapcsolatáról szól.
Az Egy a természettel – Vadászati és természeti világkiállítás eseményeit a közmédia csatornáin is érdemes követni. Részletes információkat a Médiaklikk.hu oldalon találnak.
Borítókép: Bodrogi Gyula a Kittenberger – Az utolsó vadászat című film forgatásán. Fotó forrása: Pressinform.