Idén a kétnapossá bővült, ingyenesen látogatható programsorozaton a megszokottnál is több új művel és előadóval találkozhat a közönség. Az egész napon át tartó koncertek sajátossága, hogy azok egyedülálló módon felfűzve, egy olyan megismételhetetlen zenei szövetet alkotnak, melyben az elhangzó művek reflektálnak egymásra, a helyszínen, egymás kölcsönhatásában kapják meg különleges karakterüket.
A változatosság nemcsak a repertoár tekintetében jellemzi A hallgatás napját, de az előadói összetétel szempontjából is elmondható, hogy a szóló előadásoktól a háromzongorás darabon át a nagyzenekari művekig a legváltozatosabb formációk lépnek színpadra. A zenészek az egyik koncerten még szólisták, a másikon zenekarban, aztán egy következő koncerten kamaraformációban játszanak, így is megmutatva sokoldalúságukat.
A Concerto Budapest Kossuth-díjas zeneigazgatója, Keller András megkeresésünkre elmondta, miért fontos neki ez a rendezvény:
– 16 éves korom óta Kurtág György tanítványa vagyok, akitől elsősorban azt tanultam, hogy amikor zenélünk, akkor azok a hangok, amiket játszunk, az életünk legfőbb történései. Ez azt jelenti, hogy mindent oda kell tudnunk adni a hangokért, hogy életre kelhessenek, és akkor talán képesek lehetünk közvetíteni a zeneszerző üzenetét és a sajátunkat is. Ha ezzel az alázattal és hittel játsszuk a kortárs zenét, akkor talán a szokatlan vagy ismeretlen hangzatok is eljuthatnak az emberek szívéig. Az volt a célom A hallgatás napja létrehozásával, hogy először hallgassunk meg egy ismeretlen zenét, és majd azután alakuljon ki a véleményünk róla. Az internet korában annyi információhoz jutunk, hogy sok mindenről előre alakul ki a véleményünk, még mielőtt megismerhetnénk valamit. Tehát azt gondoltam, először csöndesedjünk el, hallgassunk együtt zenét, hallgassuk meg egymást, hallgassuk meg, mit mond nekünk ez a nyelv a világról, amiben épen élünk, hogyan reflektál a régebbi világra, utazzunk a korok között együtt, és osszuk meg egymással ezt az élményt. A hallgatás napja elnevezésnek többféle értelme van, de a Concerto Budapest legfőbb célja az, hogy ez a nap minden évben a kortárs művészet ünnepe legyen –hangsúlyozta a zeneigazgató.