Csergetéssel és tiszteletlövésekkel adóztak a betyárvilág dunántúli, kiskunsági, bihari és békési hagyományőrzői Oszter Sándor emlékének a Kondorosi Csárdamúzeum előtti téren, a Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész temetése másnapján. A még eleven Rózsa Sándor-kultusz miatt a békési város 2010-ben díszpolgárává választotta a betyárkirály megformálóját, aki néhány értékes tárgyával ajándékozta meg köszönetképp a települést.
Az időjárás is alkalmazkodott Oszter Sándor búcsúztatásának hangulatához Kondoroson, ahol a csárdamúzeum előtti attrakciós téren dunántúli, kiskunsági és bihari hagyományőrzőkkel kiegészülve szervezett megemlékezést a Körösök Völgye Vitézi Bandérium Hagyományőrző és Kulturális Egyesület a helyi önkormányzat támogatásával. A megjelenteket Dankó Béla országgyűlési képviselő köszöntötte. A politikus a színművész kitartásról tanúbizonyságot tevő szakmai pályáját méltatta, és kiemelte: érzelmileg is kötődött a békési kisvároshoz, ahol 2010-ben díszpolgárrá avatták.

A Körösök Völgye Vitézi Bandérium Hagyományőrző és Kulturális Egyesület tagjainak nevében Lischka Gábor mondott emlékbeszédet. A hagyományőrző barátjuknak és példaképüknek nevezte a Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművészt, akinek tiszteletére temetése másnapján jöttek össze a kondorosi csárdánál, ahol máig él a kultusza.
Mint mondta, Oszter Sándornak már az élete is elég betyárosan kezdődött, hiszen nem egy rendszerbarát családba született. Gyermekkorában, két hónaposan súlyos tüdőgyulladást küzdött le. Általános iskolában járnia kellett újra megtanulnia, hiszen gyermekbénulással diagnosztizálták. Ennek ellenére megfeszített munkával és akaraterővel elérte, hogy kiváló szertornász lett.
Végül a színészi pályát választotta, így lett szemöldökráncoló, igazságtevő filmhős, és számos gyermek példaképe, hangsúlyozta méltatója. Lischka Gábor emlékeztetett arra is, hogy 1972-ben a Kitörésben című játékfilmben nyújtott teljesítményéért ő kapta a legjobb férfi alakításért járó díjat a San Remó-i filmfesztiválon. Az oklevelet utólag széttépte, de bekeretezte, és vadászházában megőrizte. Az akkori filmvilág hazai vezetése ugyanis megtiltotta, hogy személyesen vegye át a kitüntetést.