Djordje Davidovics ötéves kora óta harmonikázik, tanulmányait Szerbiában, majd Bécsben a Zenei és Művészeti Egyetemen végezte Grzegorz Stopánál. Egyaránt játszik gombos és tangóharmonikán, klasszikus zenei tanulmányai mellett párhuzamosan foglalkozik szerb zenével és a Balkán valamennyi zenei dialektusában jártas.
A Fonó közleménye szerint az ismert balkáni zenészek közül játszott együtt mások mellett Ljubisa Pavkoviccsal, Bata Kandával, Petar Ralcsevvel és Boban Markoviccsal. Játékában és tudásában a klasszikus zenei szemlélet és technika egyesül a balkáni zenére jellemző egyedi játékstílusokkal.
A balkáni kultúra iránti rajongás és családi szálak fűzik a Duna mentén letelepedett déli szlávok zenéjéhez a Babra zenekart, amely 2019-ben debütáló albumával került a nemzetközi toplistákra, és meghívást kapott rangos fesztiválokra és világzenei eseményekre. A hattagú formáció a délszláv zene eredetiségét és lelkületét megőrizve hoz létre a hagyományos dallamokból új zenei formákat, egyéni hangzásvilág és stílus kialakítására törekedve. Az együttes a koncertezés mellett otthonra lelt a ma is élő Budapest környéki délszláv kulturális közösségekben, ahol zenéjével aktív résztvevője a táncházi életnek.
A Poklade zenekarban benne van az egész Balkán: a kabócák éneke, a szétpattanó üvegszilánkok, a rakija tüzessége. A legendás mesterek – Versendi Kovács József, Tiszai György és Peti Kovács István – tanítványai által 2010-ben Mohácson alapított Poklade muzsikája valódi poklade, átváltozás, fellépéseiket kiegészíti Gráf Vivien énekhangja.
Borítókép: A Poklade zenekar koncertje (Forrás: Poklade.hu)