2006. október 23-án Papp Lajos Széchenyi-díjas szívsebész professzor is a Kossuth térre igyekezett ünnepelni, amikor is rendőrsorfallal találta szemben magát a Nádor utcában. A folyamatosan érkező emberek tömeggé gyűltek, amely egyre türelmetlenebbé vált. A zúgolódás végül lökdösődésbe fajult; a professzor ekkor kiállt az emberek elé, hogy lecsitítsa őket, de a rohamrendőrök ütlegelni kezdték, a tömeg pedig nekiment a sorfalnak.
Papp Lajos azonban lélekjelenlétét megőrizve arra szólította fel az összegyűlteket, hogy mondjanak el egy miatyánkot a rendőrök lelkiüdvéért. Ahogy később kifejtette: „mint a háborgó tenger, mikor elsimul, minden békés lett”.
Az ima erejét hívja azóta is segítségül minden évben a Julianus Barát Alapítvány elnökével, Verőce egykori polgármesterével, Bethlen Farkassal közösen a Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepéhez legközelebb álló vasárnap, amely idén március 27-re esik, amikor is a déli harangszóval kezdetét veszi az Ima Magyarországért elnevezésű esemény.
A közös imádság mellett Maczkó Mária énekművész hívja közös éneklésre a megjelenteket, és beszédet mond Papp Lajos is.
A helyszín már önmagában is szimbolikus jelentőségű, hiszen a tizenkét éve, közösségi összefogásból épült Kárpát-haza temploma a történelmi Magyarország területén élő magyarság együvé tartozásának jelképe. A búzaszem alakú kápolna a magyarság ősiségének és égbe köttetésének szimbólumaival felékesítve egy dombtetőn magasodik a táj fölé. Borbás Dorka üvegművész alkotása, az Emese álma üvegrelief formájában, a csillagösvény és a Boldogasszony pedig domborműként jelenik meg falain. A templomhoz vezető út mentén Trianon századik évfordulóján, 2020. június 4-én avatták fel a Magyar kálváriát, amely a Wass Albert-emlékháztól indulva, tizennégy stáción keresztül a magyar történelem tizenhét kiemelkedő, nemzetépítő, nemzetmentő alakjának állít írásos emléket üzenve az utókornak, hogy mennyi heroikus hős, áldozat és dicsőség kövezte ki a magyarság útját.
Idén nemcsak Magyarországért, a magyar nemzetért szól majd az ima, de azért is, hogy a szomszédban dúló háború mielőbb véget érhessen, hiszen az erőszakkal szemben Isten békés útját kell választani, melynek eszköze az imádság.
Azokat, akik nem tudnak részt venni az eseményen a szervezők arra kérik, azonos időben a saját közösségükben mondjanak el egy imát.
Borítókép: Kárpát-haza templom (Fotó: a szerző)