Az eseményen Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár kiemelte:
Magyarország a koronavírus-járvány idején sem vett vissza a kultúra támogatásából. Soha a magyar történelemben nem fordítottak annyi közpénzt kulturális nagyberuházásokra, mint az elmúlt tíz évben
– tette hozzá, a megvalósult projektek közül kiemelve a Magyar Zene Házát.
Fekete Péter elmondta: az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat legújabb adatai azt mutatják, hogy az EU-ban a legtöbbet GDP-arányosan Magyarország költi a kultúrára.
1,3 százalékát a GDP-nek kultúrára költjük, az európai átlag 0,5
– tette hozzá.
Mint rámutatott, a kulturális támogatások sorába tartoznak a zenei ösztöndíjak is.
A MANK Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. által kiírt pályázatokra fiatal hangszeres és énekes szólisták, zeneszerzők, zenetudósok és dzsessz-előadóművészek jelentkezhettek 30, illetve 35 éves korig. Az ösztöndíjak egy éven át tartó anyagi támogatást jelentenek.
Fischer Annie zenei-előadóművészeti ösztöndíjban idén tizenkét fiatal hangszeres és énekes szólista részesül, hatnak teljes, hatnak pedig megosztott ösztöndíjat ítélt meg a szakmai kuratórium. Kodály Zoltán zenei alkotói ösztöndíjat összesen heten kaptak, öt teljes és két megosztott ösztöndíjat ítéltek oda. Lakatos Ablakos Dezső dzsessz-előadóművészeti ösztöndíjban idén hárman részesülnek.