A Sárik Péter Trió alapítója saját szerzeményei mellett rendszeresen előadja Bartók és Beethoven áthangszerelt darabjait. Az évek során számos műfajban kipróbálta magát a jazz mellett, ilyen a klasszikus, a könnyű-, a latin- és a világzene is. Sárik Péter azonban kiemelte, legközelebb mégis a jazz áll hozzá.
Hozzátette:
Azt gondolom, egy zenészpalántának a legfontosabb feladata, hogy megtalálja a saját műfaját, azt, amiben a legjobban érzi magát. Egy lázadó, vad rockerfazon lehetőleg ne legyen klasszikus zenész, jazzt meg az játsszon, akinek lételeme a szabadság, és nehezen bírja a kereteket, a kötöttségeket. Én egyértelműen az utóbbi csoportba tartozom, ez az én műfajom, hisz itt nagyon kevés szabály van. A lényeg inkább a kreativitás, a rögtönzés, a szabad szárnyalás.
A Sárik Péter Trió sikerének egyik záloga, hogy mind a hárman nagyon nyitott, energikus és sokoldalú muzsikusok. Sárik Péter úgy fogalmazott: –Szerintem a mi sikerünk egyik titka az, hogy igazi csapat vagyunk, hogy szeretjük, tiszteljük egymást, hogy harmónia van közöttünk. Ez a közönségünk elmondása alapján sugárzik rólunk a koncerteken. És persze a mi műfajunkban nagyon kell tudni zenélni is, hisz lehetünk bármilyen jófejek, ha nem tudunk felejthetetlen élményt nyújtani a közönségnek, ha nem hozzuk azt a szintet, amit kell, a következő koncertre már nem jönnek el az emberek.
Pár éven belül a zenekar az ország egyik vezető jazz-zenekara lett.
A Sárik Péter Trió rendszeresen koncertezik Magyarországon és külföldön egyaránt.
A zeneszerző ugyan a Trió mellett tudatosan nem játszik más csapatban mint zongorista, de komponistaként szintén kiemelkedő nemzetközi sikereket mondhat a magáénak. Szerzeményei dobogós helyezéseket értek el az USA és Nagy-Britannia legjelentősebb dalszerző versenyein.
Lapunknak úgy fogalmazott a muzsikus:
Zeneszerzőként az egyik legfontosabb talán a Recirquel Újcirkusz Társulatban eltöltött évek voltak, ahol zeneszerző és zenei vezető voltam. Három nagy előadásuknak komponáltam a zenéjét, és a közös munka megkoronázása a FINA vizes világbajnokság záróünnepségének zenéje volt.
A tavaly tizenöt éves zenekar alapítójának célja az volt 2007-ben, hogy egy alkotóműhelyt hozzon létre, ahol a triót kiegészítve vendégművészekkel zenélhetnek együtt.
A zenész úgy fogalmazott:
Ez teljes mértékben meg is valósult, az elmúlt 16 évben 15 CD jelent meg a trió neve alatt, ennek a fele hármasban, a többi más előadókkal, de még több olyan közös műsor készült fantasztikus vendégművészekkel, amiből nem lett lemez. A tizenötödik születésnapi koncertünkre azokat hívtuk meg, akikkel az elmúlt öt évben a legtöbbet dolgoztunk, Berki Tamást, Falusi Mariannt, Illényi Katicát, Szőke Nikolettát és Luiza Zant, szerintem káprázatos a névsor.
A zenekar számos tervet és célt fogalmazott meg az idei és a jövő esztendőre. Sárik Péter kiemelte: – Az idei lesz az eddigi legmunkásabb évünk. Jelen állás szerint öt lemezt veszünk fel. Az első, a Jazzkívánságműsor magyarul 3. már meg is jelent, sőt egy nagy erdélyi turnén szintén túl vagyunk.
Az együttesre az év végén számos külföldi fellépés és munka vár. Szeptemberben Kínába utaznak, októberben Lettországban vesznek fel egy koncert CD-t, novemberben pedig Oroszországba, ahol tíz koncertet fognak adni, majd december 1-jén a Zeneakadémia nagytermében mutatják be az új Bartók-lemezüket.