– A város múltjának és jelenének fejezete a költő és családjának élete nem választható el egymástól. Ezt sugallja a kiállítás címének szójátéka is: Petőfi – – Félegyházája – Félegyháza Petőfije. Ezért is olyan fontos Kiskunfélegyházának, hogy megismerjék és ápolják a kultuszt. A kultuszápolás elmúlt 160 évét reprezentálja a félegyházi helytörténészek, lokálpatrióták, irodalmárok és az ő Petőfihez köthető kutatási eredményeik – fogalmazott Török Petra, a Petőfi Irodalmi Múzeum általános igazgatóhelyettese a megnyitón.
Rosta Ferenc alpolgármester szerint bár a mindenkori fenntartók, a városi könyvtár vagy a múzeum munkatársai folyamatosan erejüket megfeszítve dolgoztak azon, hogy valamiképpen megtartsák a Petőfi-kultuszt, az igazi áttörés csak az utóbbi években következett be.
Annak a pályázatnak köszönhetően, ami az NKA Petőfi 200 Ideiglenes Kollégium jóvoltából íródott, végre egy teljesen megújult házba léphetünk be.
Mészáros Márta, a Kiskun Múzeum igazgatója elmondta, 1993-ban nyílt meg az első, Petőfi-kultuszt bemutató kiállítás, ami 2013-ig volt látogatható. Az elmúlt években mind a bemutatott relikviák sokfélesége, mind az épület állapota hatalmas változáson ment keresztül – írta meg a Félegyházi közlöny.
Borítókép: Petőfi Sándor Emlékház (Forrás: Wikipédia)