A nagy érdeklődésre való tekintettel meghosszabbították a Magyar Művészeti Akadémia székházában, a Pesti Vigadóban látható Sosemvolt Budapest című kiállítást, amely így két héttel tovább, február 27-ig marad nyitva. A Budapest születésének 150. évfordulója alkalmából a Magyar Építészheti Múzeum (MÉM) által szervezett tárlaton az elmúlt másfél század nagyszabású, de soha meg nem valósult építészeti terveit láthatjuk.
Milyen lenne a Duna-part égbenyúló magasházakkal, hogyan képzelték el a metrót az ötvenes években, milyen lenne a világ legnagyobb zsinagógája Újlipótvárosban? Ezekre is rácsodálkozhatunk a 170 gondolatindító terv, makett, fotó és videó segítségével.
A papíron maradt tervekben az az izgalmas, hogy bár nem nem váltak valósággá, mégsem születtek meg hiába. Időkapszulaként őrzik koruk művészi, társadalmi, politikai, városépítészeti, gazdasági jellemzőit.
A főként a MÉM saját gyűjteményéből válogató tárlat többek között Tálos Gyula utópisztikus vízióit, Istvánffy Mária mozgó pályaudvarát, Gregersen Hugó felhőkarcoló-terveit vagy a nemrég elhunyt Nagy Tamás Regnum Marianum-emlékművének gyönyörű rajzait is bemutatja.
Borítókép: Látogatók a Sosemvolt Budapest kiállításon (Fotó: Magyar Építészeti Múzeum)