A tárlat rámutat arra, hogy az építészet messze több, mint műszaki rajzok: olyan alkotómunka, amely a társadalom működésének minden területével szoros összefüggésben zajlik. A kiállításon látható anyaghoz Kovács Dániel kurátor és a Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ munkatársai alapvetően az intézmény saját gyűjteményéből válogattak, így olyan rég látott „közönségkedvencekkel” találkozhatunk eredetiben, mint Gregersen Hugó két világháború közötti felhőkarcolótervei vagy Tálos Gyula utópisztikus városvíziói.
Igazi érdekességek kerülnek elő az intézményt az elmúlt években gazdagító anyagok közül is, például Nagy Tamás hagyatékából vagy a Magyar Pétertől ajándékba kapott rajzos anyagból. A magántulajdonból kölcsönzött műtárgyak között is ritkán látott darabok szerepelnek:
Istvánffy Mária 1972-es „mozgó pályaudvar” terve a Kelenföldre, amelyet utoljára negyven éve lehetett látni vagy Zalotay Elemér legnagyobb, öt méter hosszúságú pauszrajza a híres Szalagházhoz.
A kiállítás 2023. november 16. és 2024. február 11. között látogatható a Pesti Vigadóban.
A videót készítette: L. Szabó Fruzsina
Borítókép: Látogatók a kiállításon (Forrás: MMA)