A produkció egyik berendezője a magyar Mihalek Zsuzsa. Mellette Shona Heath és James Price feleltek a berendezésért, ők voltak jelen a gálán is, hogy átvegyék a szobrot.
A Jorgosz Lanthimosz által jegyzett Szegény párák a legjobb díszlet, a legjobb jelmez, a legjobb smink és frizura és a legjobb vizuális effektek díjait kapta meg. A film hősnőjét alakító Emma Stone pedig a legjobb női főszereplő díját vihette haza. Stone mellett Carey Mulligan, a Maestro női főszereplője is versenyben volt ezért a BAFTA-díjért.
Az idei BAFTA-díjátadó nagy befutója az Oppenheimer volt, amely hét kategóriában nyert.
Az Oppenheimer kapta a legjobb film díját, Christopher Nolan a legjobb rendezésért járó elismerést, és az Oppenheimert alakító Cillian Murphy a legjobb férfi főszereplő BAFTA-kitüntetését. Cillian Murphy legfőbb versenytársa a világhírű karmesterről, Leonard Bernsteinről szóló Maestro főszereplője, Bradley Cooper volt. Ugyancsak az Oppenheimernek ítélték a legjobb eredeti filmzene díját, Robert Downey Jr. a háromórás film férfi mellékszereplőjeként lett BAFTA-díjas, és az alkotás kapta a legjobb fényképezésért, valamint a legjobb vágásért járó elismerést is.
A legjobb dokumentumfilm kategóriában az ukrajnai háborúról szóló 20 Days in Mariupol című produkció nyerte el a brit filmakadémia elismerését.
Borítókép: Mihalek Zsuzsa (Forrás: Film.kultúra.hu)