Február 13-án Rodostóban nagy sikerrel indult útjára a „Határokon túl: Utazás a magyar kortárs művészet világába” című sorozat, amely a Magyar–török kulturális évad során összesen öt városban – Rodostó után Ankarában, Nevsehirben, Kütahyában és Bodrumban – mutatja be öt magyar mester, Kőnig Frigyes, Orosz István, König Róbert, Krizbai Sándor és Konok Tamás alkotásain, valamint az azokhoz kapcsolódó konferenciákon és workshopokon keresztül a magyar kortárs képzőművészetet. A sorozat kurátora Kemal Orta török művészetmenedzser. A kiállítás és az ahhoz kapcsolódó szimpóziumok a magyar kulturális identitás keretein belül a művészet és a tudomány együttműködését járják körül az absztrakt művészettől a figuratív alkotásokig számos példán keresztül, bemutatva Victor Vasarely, Rubik Ernő és Huszár Vilmos munkásságát is.

Magyar iparművészet Törökországban
Folytatódik Törökországban az innovatív magyar iparművészet bemutatkozása is:
Ankara után Isztambulban nyílik meg február 14-én a nagy sikerű Glassification.hu kiállítás. A Külgazdasági és Külügyminisztérium a Magyar Üvegművészek Társaságával együttműködésben az ENSZ 2022 – az üveg nemzetközi éve apropóján létrehozott kortárs magyar üvegművészeti utazó kiállítás tíz magyar, jelentős hazai és külföldi díjakkal elismert üvegművész alkotásait mutatja be, rávilágítva a kortárs magyar üvegre jellemző technológiai sokféleségre is. Az eseményt kiemelkedő érdeklődés övezi, az ünnepélyes megnyitót követően szakmai tárlatvezetéseken vehetnek részt a török üvegművészet jeles mesterei, szakértői és a jövő generációt képviselő egyetemi hallgatók.
Magyar komolyzene határokon innen és túl
A zenekedvelő közönség is találhat magának programot a következő hetekben Isztambulban: útnak indul ugyanis az Évad alatt hét koncertet és hét zongoravirtuózt – Balogh Józsefet, Krausz Adriennét, Farkas Gábort, Radnóti Rózát, Csalog Gábort, Ránki Fülöpöt és Boros Misit – bemutató Liszt Ferenc Zongoraszezon elnevezésű sorozat. A koncertsorozat a művészek által tartott mesterkurzusokkal egészül ki, így a közönség mellett az egyetemisták közvetlenül ismerkedhetnek meg művészeink tudásával.
A szezon szervezője Mehmet Mestci, az isztambuli Nemzetközi Opus Amadeus Kamarazene fesztivál főigazgatója, akit 2022-ben a magyar komolyzene törökországi népszerűsítéséért, valamint a magyar–török kulturális kapcsolatok fejlesztését szolgáló kezdeményezései elismeréseként Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével tüntettek ki.