A KultúrHang Alapítvány egyik célja, hogy hidakat építsen a művészetek között. Megkockáztatnak különféle új kombinációkat, és megmutatják, hogy minden őszinte alkotás képes új utakat nyitni. A közhasznú szervezet székhelye a régi váci ecetgyárban található, amelyet Neumann Manó alapította 1862-ben. Találmányuk, a „14 hidrátos ecet” rendkívül keresett cikk volt, már az 1873-as bécsi világkiállításon érmet nyert.
Ennek az innovatív szellemiségnek a folytatói a Kultúrhang Alapítvány alapítói: Bogányi Bence fagottművész, Clara-Dent Bogányi oboaművész, a nürnbergi „Hochschule für Musik” oboaprofesszora és Nagy Gergely Gero zongoraművész. Mivel az alapítványt három klasszikuszenész hozta létre, fő fókuszukban a zene és a zeneoktatás áll.
Kamara formációjuk, a CultureTone Ensemble azért jött létre, hogy kiváló zenészeket hozzon össze, akik szeretnék határok nélkül ünnepelni a közös zenélés minden örömét az összes játékos kvalitásán keresztül, a hagyományok és az ízlés elvesztése nélkül.
Nyitottan fogadják az innovatív ötleteket, rugalmasan alkalmazkodnak a különböző formációkhoz és a művészek kombinációihoz. Már második lemezüket készítették el a Hunnia Recordsnál Graffiti címmel, és nemrég debütált a címadó videóklip is. Az album különlegessége, hogy TakerOne grafikusművész alkotásával a graffiti műfaját hozza össze a XVII–XVIII. századi kamarazenével.
– TakerOne egy kivételes tehetségű graffitiművész, akinek egyedi fotórealizmus-stílusa világszerte elismerést váltott ki – avat be Clara Dent-Bogányi, aki férjével és barátaikkal alapította meg a CultureTone Ensemble-t. – Miközben arról beszélgettünk, hogy készítsen egy Graffiti-falfestményt, amely körülveszi a klasszicista zenénket, mindannyian azon kaptuk magunkat, hogy teljesen magával ragadott ez a koncepció, és alig vártuk, hogy elkezdhessük.
Borítókép: Clara Dent-Bogányi és Bogányi Bence (Fotó: Hegedűs Bence)