A Városmajori Szabadtéri Színpad és a Kristály Színtér csapatának szervezésében újjászülető programsorozat a pandémia után most újra színházi kalandokra és életre szóló élményt nyújtó találkozásra csábít alkotókat, előadókat és nézőket egyaránt. A programok között – amelyeknek jelentős része előzetes regisztráció nélkül is látogatható – számos kulisszajárás és nyilvános próba vár a színház szerelmeseire. A színházi előadások és koncertek mellett sok egyéb, máskor nem átélhető élménnyel is gazdagodhatunk ezen az estén.
Együtt énekelhetünk például az Operettszínház művészeivel, jógázhatunk Jordán Adéllal, futhatunk Száraz Dénessel, táncórán vehetünk részt Szabó Győző vezetésével. De ha úgy tartja kedvünk, ízelítőt kaphatunk a rendezés, a színdarabírás, a kellék- vagy maszkkészítés rejtelmeiből is.
Képtelenség lenne felsorolni az összes helyszínt és az általuk meghirdetett, ígéretesnek tűnő programot, de összeállítottunk egy kis ízelítőt a több száz programból.
A Budapest Bábszínház például a reggeli kakaó és kalács party után bábos kézműves-foglalkozással, kulisszajárással vár kicsiket és nagyokat. Az érdeklődők rácsodálkozhatnak a kortárs árnyjáték sokszínűségére, részt vehetnek a repertoáron lévő előadások dalaiból összeállított koncerten és egy anima-előadáson, sőt, akár egy bábokkal kapcsolatos kvízjátékban is megmérethetik magukat. A Budapesti Operettszínház mesés dallamokkal, kulisszajárással, tánctanítással és egy különleges gálával várja a látogatókat. A vállalkozó kedvűek egy mesterkurzuson még együtt is énekelhetnek a színház művészeivel. A József Attila Színház rendkívül sokszínű palettája egyebek mellett mesejátékkal, kulisszajárással, moderntánc-tréninggel, színészi jelenlétgyakorlatokkal, gombfoci- és sakkbajnoksággal, zenés műsorokkal, nyílt próbával, író-olvasó találkozóval csábítja a közönséget. A Madách Színház a kulisszajárás mellett több filmvetítéssel is készül az estére. A Magyar Állami Operaház különleges épületbejárásokkal csábít, amelyeknek résztvevőit szakavatott és gyakorlott túravezetők kalauzolják el a felújított Operaház tereibe, hogy közelebbről is megismerkedhessenek a dalszínház rejtelmeivel. A Magyar Színház egyebek mellett a Madagaszkár című előadással, a művészekkel folytatott kötetlen öltözői beszélgetésekkel és a különböző színházi mesterségek interaktív bemutatójával várja a látogatókat. A Thália Színházban a Hisztéria című előadás próbáiba is betekinthetünk, de a vállalkozó kedvű férfiak megtanulhatják az Alul semmi című produkció egyik koreográfiáját is, míg a Vígszínház előadásokkal, közönségtalálkozóval és könyvklubbal csábít.
Az újjáéledt programsorozat jelmondata, a Minden egy! számos utalást rejt magában. Jelentheti számunkra a színházak közötti egységet, vagy akár az előadók, nézők, alkotók és háttérben dolgozók egységét. Hiszen egyikük nélkül sem létezhetne a színház. De utalhat akár arra, hogy az idei rendezvény a Pest, Buda és Óbuda egyesítésének 150. évfordulóját ünneplő programsorozat része. Emellett felhívhatja a figyelmet akár arra is, hogy a több száz program ezúttal is egyetlen karszalaggal látogatható.
A szervezők tájékoztatása szerint a korábban már megvásárolt belépőket a részt vevő színházak szervezési osztályán vagy jegypénztáraiban lehet karszalagra váltani, személyes vásárlásra pedig a Budapesti Operettszínház jegyirodájában van lehetőség.
A teljes program és a karszalagokkal kapcsolatos további információk a Budapesti Színházak Éjszakája hivatalos oldalán érhető el.