Televízió és streamszolgáltatásra készülő alkotások gyártásának támogatásáról – köztük Rófusz Ferenc Oscar-díjas rajzfilmrendező filmtervéről – döntött a Nemzeti Filmintézet (NFI). Folytatódik a Cipelő cicák sorozat és két Inkubátor program-támogatással készülő elsőfilm forgatása is elindulhat.
A döntőbizottság ezúttal két elsőfilmre, egy dokumentumfilm és egy sorozat folytatásra és három animációs alkotás gyártására szavazott meg támogatást.
Az Inkubátor program támogatásával készül Ducki Witek első egész estés televíziós dokumentumfilmje Kiszáradás címmel. Az alkotócsapat arra vállalkozik, hogy egy személyes hangvételű családi drámán keresztül bemutassák az éghajlatváltozás hatását a hazai gazdálkodókra, és rajtuk keresztül mindannyiunkra. A Kiszáradás azt a küzdelmet jeleníti meg, ami a vidéki gazdaságokban folyik azért, hogy a városi emberek élelmiszerhez juthassanak. A dokumentumfilm főhőse egy Alföldön élő fiú, aki a globális felmelegedés árnyékában próbálja apja halála után rendbe tenni a gazdaságot, ez azonban rengeteg nehézséggel jár.
Ellentétes alapállás címmel szintén az Inkubátor program támogatásával készül Füzes Dániel első játékfilmje, egy testvérdráma, mely egyben megbocsátás történet elfojtásról, bűntudatról és vezeklésről. A testvérétől gyerekkorában elszakított, sikerért mindent feláldozó huszonéves ketrecharcos fiú kénytelen szembenézni a múltjával, amikor a ringben találkozik tíz éve nem látott, süketnéma öccsével. Az Ellentétes alapállás elsődleges kérdése, hogy vajon visszatalálhat-e egymáshoz két fivér, akiket még gyermekkorukban választott szét az élet, és akik között ott feszül a megbocsáthatatlan, visszacsinálhatatlan bűn, mint egy láthatatlan fal.
Magyar Zoltán néprajzkutató a magyar folklorisztika tradicionális képviselője Darmo István idős pásztorról forgat dokumentumfilmet Az utolsó gömöri tudós pásztor címmel. Rítusok, hiedelmek, történetek, melyek háttérben egy eltűnő gömöri életforma kerül megörökítésre. A rendező a Darmo István által elmesélt mondákat, anekdotákat, meséket, igaz történeteket és néphiedelmeket könyv formában korábban már feldolgozta az egyedül álló hiedelemanyagot és folklórtudást bemutatva.
Készül A magyar űrhajós sorozat második évada Novák András Árpád rendezésében. Az új évad elkíséri a kiválasztott magyar űrhajóst történelmi jelentőségű útján. A Hunor nemzeti kutatóűrhajós-program célja, hogy magyar űrhajóst küldjön a Nemzetközi Űrállomásra. Kapu Tibort 247 jelentkezőből választották ki, hogy Farkas Bertalan után magyarként ő utazhasson másodikként a világűrbe. A stáb ellátogat az űrutazás legfontosabb kiképzőlétesítményeibe, meglesi az űrhajósokat felkészülés közben a NASA Houstoni bázisán és az Axiom Space központjában.
A 2021-es Dargay Attila-díjjal kitüntetett ifjú tehetség, Darabos Éva animáció rendező Vidámpark címmel készíti új rövidfilmjét. Története szerint egy fiatal nő egy szürreális vidámparkban találja magát, fájó bölcsességfogával együtt.
13 új epizóddal folytatódik a méltán népszerű Cipelő cicák sorozat Bárdos Csaba animációrendező irányításával. Az öt éve indult Cipelő cicák sorozat főhősei apró kis varázsló cicák, testük tarkabarka, farkuk végén színes gyöngyök himbálódznak. Pont elférnek egy gyerek markában, gazdáik mindenhová magukkal cipelik őket. Csak csettintenek egyet a farkuk végével, és hihetetlen csodák történnek.
Az Oscar-díjas Rófusz Ferenc Az utolsó vacsora című animációs filmje 2018-ban, legutóbbi alkotása – A gyönyörök kertje című triptichon animációs feldolgozása a Pokol táblakép-részről – pedig a Szépművészeti Múzeum Bosch-kiállítására készült el 2022-ben. Az alkotó most egy új rövidfilm munkálataiba vág bele. A Privát szféra címmel készülő alkotásról egyelőre annyi tudható, hogy a Kossuth-díjas rajzfilmrendező Benjamin Franklin egyik idézetét választotta hozzá: „Aki feladja a szabadságát a biztonság érdekében, az nem érdemli meg sem a szabadságot, sem a biztonságot.”
A Nemzeti Filmintézet (NFI) 2020 januárja óta nyújt támogatást a televíziós és streaming bemutatásra készülő alkotásokra pályázati úton. Elkötelezett abban, hogy a mozifilmek mellett tartalmas, kulturális értéket teremtő és a nézők számára különleges élményt nyújtó televíziós alkotások is készüljenek.