A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTI-nek küldött közleményében azt írta, az intézményes tűzoltóképzés történetének bemutatásával szeretnének emléket állítanak azoknak, akik felismerték, hogy a tűzoltóképzés csak egységes, szervezett formában érheti el célját.
A tűzoltózenekar történetét bemutató egységben pedig a tűzoltók káreseti vagy veszélyhelyzeti kommunikációjától a zenekar életre hívásáig tartó folyamatot lehet megismerni. Kezdetben ugyanis a tűzoltók síp- és kürtjelekkel kommunikáltak, ezek megértése, begyakorlása a képzés fontos feladata volt, és a kürtjeleket adó kürtösökből kerültek ki az első zenészek.
A két, egymástól elkülönülő, mégis összekapcsolódó anyag felöleli a magyar tűzoltóság történetének legfontosabb fejezeteit. A szövegekben elrejtett QR-kódokban történelmi ínyencségeket is megosztanak az érdeklődőkkel - írták.
A Jelentős évfordulók a tűzoltóság történetében című kiállítás október 1-jéig tekinthető meg a Katasztrófavédelem Központi Múzeumában, a főváros X. kerületében. A kiállítás október 3-án országjárásra indul, az első állomás az egri tűzoltómúzeum lesz, majd ezt követően az ország valamennyi vármegyéjébe eljut a történeti gyűjtemény. A pontos időpontokról és helyszínekről a Katasztrófavédelem Központi Múzeumának honlapján tájékozódhatnak az érdeklődők.
Az intézményes tűzoltóképzés és a tűzoltózenekar történetét bemutató kiállítás mellett a múzeum állandó kiállításai is megtekinthetők, ezen az érdeklődők megismerhetik a Kárpát-medence tűzvédelmének fejlődését az őskortól napjainkig.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Facebook/BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság)