Mindenszentek napján, november 1-jén a Kossuth rádió az idén elhunyt művészekre emlékezik, a gondolataikat tolmácsolva. A nap folyamán archív felvételről szólal meg Novák Ferenc koreográfus, Tordy Géza színművész, Czakó Gábor író, Vitézy László filmrendező, Grétsy László nyelvész, Benedek Miklós színművész és Finta József építész.
Tematikus műsorok a közmédia csatornáin
A csatorna műsorai igazodnak a nap tematikájához: A hely 11 óra után kezdődő adásában a többi között a hajdúböszörményi csónakfejfás temetkezésekről hallhatnak, 13 órától pedig versek szólnak az őszről, a halálról, az elmúlásról. Egyedi műsorokkal is készül a Kossuth rádió mindenszentek napján, 16:30-kor kezdődik a Hadisírok Nagykanizsán című adás, amely Nagykanizsa központi temetőjét mutatja be mint személyes sorsok, generációk és történelmi események lenyomatát. November 2-án, halottak napján Emlékül címmel 9 órától a búcsúról, az elmúlásról szóló zenei válogatást ad a Kossuth rádió.
Az Országjáró szombat délelőtt és délután Házsongárdra látogat, a történelmi sírkert a sok évszázados magyar írásbeliség nagyjainak nyugvóhelye, egyben az emlékezések kegyhelye.
13:32-től rendhagyó műsort hallhatnak Bódi Mária Magdolna vértanú boldoggá avatásával kapcsolatban.
A halottak napja tiszteletére a Dankó rádió Tudod-e még az én nótámat című beszélgetős műsorában október 30. és november 3. között a hallgatók mesélnek szeretteikről. November 1-jén a 12:40-kor kezdődő Jó ebédhez szól a nóta is válogatást ad azokból a magyar nótákból, amelyekkel a rádió hallgatói idézik fel elhunyt hozzátartozóik emlékét.
A Bartók rádió műsorán november 1-jén 12:35-től William Byrd angol reneszánsz zeneszerző 1595-ben született Mindenszentek miséje hangzik el. A művet az Oxfordi Katedrális Kórusa adta elő 1989-ben a Dorchesteri apátságban.
19:35-kor élőben kapcsolja a rádió a Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermet, ahol a Magyar Rádió Énekkara és Szimfonikus Zenekara előadásában hallható a Messa per Rossini – Gioachino Rossini halálának első évfordulójára összeállított Requiem-mise – magyarországi bemutatója.
Az előadás szólistagárdáját – Celeng Mária (szoprán), Láng Dorottya (mezzoszoprán), Giorgio Berrugi (tenor), Mihai Damian (bariton), Liang Li (basszus) – és a Magyar Rádió Zenei Együtteseit Nánási Henrik vezényli.
A Duna Televízió november 1-jén tűz műsorára 10:30-tól a leghíresebb osztrák zarándokhely történetét bemutató Mariazell, a Habsburgok nemzeti szentélye című ismeretterjesztő filmet, majd 11:20-tól a magyar női szenteket középpontba helyező, Jankovics Marcell által rendezett, Magyar szentek és boldogok – Szent királylányok című alkotást láthatják.
A halhatatlan szerelmet megörökítő klasszikus, a Love Story 14:15-től meséli el a Dunán a gazdag családból származó egyetemista, Oliver Barrett és a szegény családból való Jenny boldog egymásra találását, amelynek csak a halál vethet véget.
16:55-től A Házsongárd arcai című ismeretterjesztő sorozat 2. részét vetíti a csatorna, amelynek célja, hogy a manapság még látható és gyakran felkeresett sírok mellett megjelenítse az ott végső nyugalmat lelt elhunytak életének néhány mozzanatát. A sorozat 3. részét a Duna Worldön láthatják november 2-án este.
A Duna World műsorán november 1-jén a Scheffler János szatmári püspök életét bemutató dokumentumfilm-sorozat mindkét része látható.
A Boldog Scheffler János, Szatmár vértanú püspöke című film első, 7:45-kor kezdődő epizódja Scheffler János papi, püspöki hivatásáig vezető útját mutatja be, a második részben 8:35-től pedig a vértanúságig vezető kálváriát követhetik nyomon.
A kolozsvári Házsongárdi temető kiemelt szerepével a Duna World is foglalkozik mindenszentekkor, az erdélyi magyarság ott eltemetett nagyjainak emlékét idézi fel 16:45-től az Erdélyi történetek című dokumentumfilm.
A sírkertben jelenleg uralkodó viszonyokra is rávilágít a 18:40-től látható Az emlékezet őrzője – Gergely Erzsébet című alkotás, amelynek címszereplője több évtizede végez kegyeleti munkát a temetőben, kolozsvári diákok segítségével.
A Szent Efrém Férfikar hangversenyével zárul a Duna World tematikus napja, a 20:05 órakor kezdődő Requiem a napjainkban zajló háborúban elhunyt civil áldozatokról emlékezik meg.
A hangversenyen két gyászmise hangzik el: az Ungváron született fiatal zeneszerző, Papp Viktor erre az alkalomra, a férfikar számára írt kompozíciója ukrán és latin nyelven, valamint Liszt Ferenc ritkán hallható férfikari műve, amelyet két gyermeke és édesanyja elvesztése után írt a mester.
Mindenszentekről szól a Magyar Krónika Kicsi szentem című adása november 1-jén 9 órától az M5 kulturális csatornán. Két ismeretterjesztő filmet is láthatnak e napon az M5-ön, 9:25-től a Kenyeretekből, szívetekből, majd 12:55-től a Jézus Krisztus ereklyéit. Előbbi a mindenszentek transzcendens üzenetét dolgozza fel, míg utóbbi a Jézus ereklyéihez kapcsolódó kutatásokkal foglalkozik.
Pénteken láthatják 16:30-tól A halál története – Európai temetők című, egy-egy történelmi korszak híres temetőit bemutató német ismeretterjesztő sorozat két részét egymás után, majd 19 órától az Ereklyék – A földi hatalom égi jelei című ismeretterjesztő alkotással zárja tematikus műsorkínálatát a csatorna. Másnap, halottak napjának délutánján A halál története című sorozat további két epizódját tűzi műsorára az M5, este 21 órától pedig a klasszikus zene történetének egyik remekműve, Wolfgang Amadeus Mozart 1791-ben komponált Requieme csendül fel a Győri Filharmonikus Zenekar előadásában.
Az M2 Petőfi TV Az út végén című filmmel várja a nézőket. A 21:30-kor kezdődő magyar kisjátékfilmben egy idős férfi gyászán keresztül kaphatnak bepillantást a téli tanyavilág egy napjába. Az M2 Gyerekcsatorna saját gyártású, ünnepekhez kapcsolódó dramatikus minisorozata is mindenszentek és halottak napjához kapcsolódó epizóddal készül. Az Ünneplőben adását a nap folyamán önálló műsorszámként és a Hetedhét kaland című magazinműsor rovataként is láthatják.